• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przebudowa starego komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Hej zastanawiam się jak małym kosztem rozbudować komputer i chciałem podpytać was o rady. Zaznaczam ze nie chce jakoś sporo wydawać na jeden raz. Komputer należy do młodszej siostry która zbiera sobie na jego rozbudowę dlatego nie chce kupować całości. 

Obecny sprzęt to:

Zasilacz (535W) ATX RASURBO DLP-535

płyta główna (GA-MA770T-UD3P )

procek (AMD Athlon II X3 425)

karta graficzna (GeForce GTS 250)

monitor full HD LCD tylko z VGA 

W pierwszej kolejności zastanawiałem się nad wymianą płyty i procesora. Znalazłem takie rozwiązanie 

https://allegro.pl/oferta/procesor-fx-8350-8x4-0ghz-plyta-ga-78lmt-usb3-am3-7611164053

Co myślicie? Zasilacz da rade? Standardowe chłodzenie to dobry pomysł w przypadku procków AMD ?

Mam taki sam procek w swoim obecnym kompie dlatego też na niego zwracałem uwagę bo jestem zadowolony.

Za jakiś czas wymieni się też kartę graficzną. I wtedy chciałbym aby na komputerze dało się zagrać w wiedźmina 3 na średnich / wysokich i żeby komp starczył na +4 lata do gierek.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 marca 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
wybrane 16 marca 2019 przez rafal.budzis
 
Najlepsza
Ciężko zmodernizować tego kompa na kolejne 4 lata za 700zł, gdyż nawet zasilacz bym tutaj wymienił. Ten niby ma 2 linie 18A linii 12V, ale z tego co piszą w googlach nie jest to solidna konstrukcja. Ale zakładając, że akurat Twój model stabilnie trzyma napięcia w normach ATX to jeżeli masz zamiar wymieniać płytę główną i CPU pod gry, to taki i5 4460 (używka ok 300PLN na alledrogo) + płyta główna na chipie h81 +/- 100PLN.
GPU to ciężka sprawa, bo nowe karty z VGA nie najlepiej współpracują - występuje takie upierdliwe migotanie obrazu. Do tego zostaje 300zł za co można kupić np. GTX 750Ti 2GB, który już jest mało wystarczalny, to na pewno kolejnych 4 lat nie przetrwa, ale wieśka 3 na średnich pociągnie. Ok. 100PLN więcej i można wyhaczyć GTX 960 4GB.

Zostaje jeszcze RAM, którego nie podałeś, i jego kompatybilność z ewentualną, nową płytą główną. Jeżeli masz tego RAMu 4GB, to też będzie kolejny problem

Może jednak lepiej poczekać do lipca i kupić nowego Bates 500+ ? ;)
komentarz 16 marca 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Dzięki za odpowiedź ;) Niestety musiałem podjąć decyzje szybko i 28 wieczorem już zamówiłem dość podobny zestaw do tego co pokazywałem. Niestety jeszcze nie złożyłem bo zabrakło mi 2 cm kabelka  :/ wymieniłem tez obudowę i gdy zasilacz jest na dole nie starczyło kabelka do zasilania procka. 2 cm i się nie udało :/

Kartę graficzną będę wymieniał za jakiś czas i też planowałem przeznaczyć około 700 zł ;) narazie celowo się wstrzymałem ze względu na VGA.

Ramu mam 2 x 2 GB i jedną kość 4 GB w trakcie reklamacji :/ wiec powinno starczyć.

Jak już bede szukał juz karty na pewno napisze ;)
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jaki posiadasz budżet na rozbudowę?
komentarz 27 lutego 2019 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Nie chciałbym m przekroczyc 700 zł  dlatego chciałem zostać przy ddr3. Oczywiscie im mmniej tym lepiej ;-)
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2019 przez klajfert Nowicjusz (180 p.)
Ja bym poczekał do połowy roku na nowe Ryzeny. Dozbierać w tym czasie trochę i lyknac jakas tansza opcje. Z pewnoscia starczy na dlugo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Goferek Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...