• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeglądarka TOR - bezpieczeństwo ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,204 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
Witam. Czy używając samej przeglądarki TOR mogę czuć się swobodnie jeśli chodzi o rejestrowanie otwieranych przeze mnie stron u operatora/usługodawcy internetu ?

Nie chcę mi się konfigurować VPN a posiadam Tor'a i to mnie ciekawi. Nie lubię, gdy ktoś ma swobodny dostęp do rzeczy, które na co dzień sprawdzam a wiem, że usługodawca ma taką możliwość. A jako, że ja jestem tylko użytkownikiem internetu a nie usługobiorcą to może to wychodzić gdzieś dalej.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2019 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)
wybrane 26 lutego 2019 przez luna22
 
Najlepsza
Witam,

To zależy co chce przeglądać na Torze :) Tor zapewnia jakiś stopień anonimowości ale są też na to sposoby i jeżeli chcesz oglądać małe dzieci, chcesz jakiś poradnik "Jak zrobić zamach" itp. to w takim przypadku możesz liczyć na to że za jakiś czas zapukają Ci do drzwi panowie w kominiarkach. Jeżeli jednak chcesz jej używać na co dzień, czytać fora itp. to nikt nie będzie się tobą interesował.

PS. jeżeli będziesz na stronach .onion to sugeruję nie otwierać javascript na stronach :)

PS2. dostawca VPNa też może sprawdzić co robiłeś bo zbiera logi połączeń (przynajmniej niektórzy;))
komentarz 26 lutego 2019 przez luna22 Obywatel (1,420 p.)

Nie chodzi mi o takie strony, o których piszesz laughMam na myśli zwykłe poruszanie się po internecie jak na co dzień ale ze świadomością, że nikt nie będzie grzebał w moim ruchu w sieci. Dostawca VPN mi nie przeszkadza, bo niczego ciekawego w moim ruchu nie znajdzie ale u standardowego dostawcy można już wyciągnąć sobie zestaw adresów na które się wchodziło a że ktoś inny jest usługobiorcą a ja tylko użytkownikiem to nie chcę takich sytuacji :)

1
komentarz 26 lutego 2019 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)
Do zwykłego użytkowania będzie ok ale będzie też działać wolno (taka specyfikacja tora). Dostawca nie zobaczy co tam robisz (chyba że będzie bardzo, bardzo tego chciał).
komentarz 26 lutego 2019 przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
Rozumiem, dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 26 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja bardziej celował bym w dobrego VPN. Tor w twoim przypadku to nie rozwiązanie i nie nadaje się do zwykłego internetu. Zapewnia anonimowość tylko dla stron .onion
komentarz 26 lutego 2019 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)

Tor łączy się z siecią cebulową (można sprawdzić) i zapewnia Ci anonimowość, wejdź na jakąś stronę ip geolocation za pomocą tora i zobaczysz że IP masz podmienione. Dodatkowo tor daje Ci możliwość dostępu do stron .onion 

PS. Przez sieć tora możesz też wykonać tunel SSH 

komentarz 26 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jednak z tego co słyszałem to nie zaleca się stosować tora do zwykłej sieci. No i wyłączyć JavaScript
komentarz 26 lutego 2019 przez gumiss88 Bywalec (2,070 p.)
To prawda, lepszy jest VPN niż Tor do zwykłego przeglądania internetu (Darmowy vpn protonmail całkiem ok) ale jak chcesz być bardziej anonimowy to można zamówić VPSa za pomocą BTC i na nim postawić VPNa
komentarz 26 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Tak masz rację. Kupujesz bitcoiny z karty później je 'pierzesz' następnie wykupujesz usługę VPN.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 479 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...