• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Promowanie Strony internetowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
502 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2019 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
cześć!

Moja stronka jest już gotowa. Od kilku dni prowadzę promowanie jej na facebooku, no ale jest dosyć kiepsko. Zarobiłem na niej na razie AŻ 79... groszy, chyba raczej nikt nie chciał wejść w reklamy z ceneo. Ale mniejsza o to, znacie jakieś w miarę skuteczne i dosyć nie drogie na początek sposoby na promowanie strony?

Może ktoś stąd by mógł o mnie wspomnieć u siebie na stronce czy coś

Ps. http://technologyweb.pl/
komentarz 25 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną technologyweb.pl.

tylko ja mam taki problem? 

komentarz 25 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
dobra, już działa

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Promowanie strony polega głównie na przyciągnięciu ludzi ciekawymi artykułami.

Takimi, żeby google samo chciało cie wypromować, bo artykuły będą kompendium wiedzy w danym zapytaniu, ludzie rzeczywiście będą to czytać (google mierzy czas po wejściu na stronę z ich wyszukiwarki) i dlatego będzie to najlepszy wynik wyszukiwania dla google. Dlatego radziłbym się wziąć za pisanie rozbudowanych barwnych artykułów, obfitych w linki, zdjęcia, tworzyć do tego infografiki. Jak np. taki artykuł:

https://backlinko.com/content-study

Lub inny z tamtej strony, ok - może nie trzeba być aż tak obszernym, ale autor tamtej strony jest w tym bardzo dobry, więc wiadomo, co naśladować.

I nie chodzi o samą obszerność, żeby nie lać wody - tylko wartościowe treści.

Autor tamtej strony w swoim filmiku na youtube o promowaniu stron mówił, że na jeden artykuł poświęcił ponad 18 godzin, ale było warto.

Bo google (coraz mądrzejsze) samo takie rzeczy promuje, jeśli widać napracowanie. Bo widzą to też ludzie i czytają.

Jeśli przyciągniesz ludzi uwagę samą treścią, nie żadnymi trikami, o to tutaj chodzi.
komentarz 25 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

@Tomek Sochacki, Wiem wiem nie chodziło mi tutaj o podważenie twojego zdania czy coś po prostu planuję tą stronę od pół roku i naprawdę chciałbym wiązać z tym swoją przyszłość dlatego to jest dla mnie bardzo ważne 

komentarz 25 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Ale tylko podałeś odpowiednie źródło - link do strony z której wziąłeś?

Czy zawsze do tego zadawałeś pytanie?

To w sumie by mi się przydało nieraz :)
komentarz 25 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

@pirouetti, Na prawdę google promuje takie treści na tyle że zobaczą go tysiące osób? 

komentarz 25 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@pirouetti,

w przypadku zdjęć, które były publikowane w druku to w 99% przypadków pytałem firmę o zgodę, najczęściej bardzo szybko odpisywali, ba, nawet wiele razy dostawałem od ich działów marketingowych wiele dodatkowych materiałów :)

A co do źródła to nie podaję linków, tylko konkretną nazwę firmy. Linki są zwodnicze, bo firma może czasami zmienić np. stronkę (choć to raczej rzadko) albo pozmieniać miejsce plików na dysku (to już prędzej) i link zacznie prowadzić donikąd. Co więcej kilka firm mi wprost napisało, że jeśli biorę zdjęcia ogólnodostępne to wystarczy, jak podam ich źródło.

Tak gdyby zagłębić się w prawo, to są zapisy, że powinno się w sumie podać nazwisko autora, ale gdy np. podajesz fotkę Xboxa z ich głównej strony i podpiszesz nazwą firmy to jest spoko, bo na 99,99999% i tak autor zdjęcia przekazał prawa tej firmie.

komentarz 25 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Aha, czyli podpisuje zdjęcie nazwą firmy (może link do głównej strony w tym ewentualnie),

pod zdjęciem i nie muszę pytać wcześniej o zgodę?
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

A gdzie zdjęcia w recenzjach? Nie mówię, że sam jestem lepszy, ale brak zdjęć zniechęca do czytania, takie jest moje wrażenie :D

Popatrz jak ja to zrobiłem; http://www.tech-world.ovh/2018/05/08/recenzje-hykker-vr-glasses-vr-box/

Druga sprawa to motyw - on jest straszny, zmień go :D

komentarz 25 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Tak, wygląd, ułożenie tekstu wygodne dla czytelnika.

Jest mnóstwo rzeczy, które można poprawiać i zyskiwać jakość która procentuje.

Tylko nie motyw, bo kolega nie używa wordpressa :)
1
komentarz 25 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Tylko nie motyw, bo kolega nie używa wordpressa :)

Ja myślę, że Eliro miał na myśli ogólnie layout strony, a to czy robisz to na WP czy w jakikolwiek inny sposób to kompletnie nie ma nic do rzeczy :)

komentarz 25 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Skoro tematyka sprzętu do gier, a więc dla graczy poszukiwałbym właśnie inspiracji graficznych w stronach o grach, jak ta tutaj:

http://agencylegend.com/

No może trochę przesadziłem, a może nie xD
komentarz 25 lutego 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Strona autora nie dotyczy chyba tylko gier
komentarz 25 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

@Eliro, Ok co muszę poprawić dokładniej w tym motywie?

 

komentarz 25 lutego 2019 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

Przede wszystkim te paskudne tabelki. Wyglądają tak sztucznie i nienaturalnie.

Taka tabelka już wyglądałaby lepiej: https://dailyweb.pl/demo/tabela-css3/

Ale chodzi o to, żebyś je jakoś upiększył w tym CSS.

Druga sprawa to to, że kolorystycznie ta strona jest jakaś szara. O ile ciemny motyw wygląda nawet ładnie, to do ciemnego motywu nie pasuje z kolei górne menu oraz czarny kolor linków w postach.

Napisałeś również:

Moja stronka jest już gotowa.

Więc co ma znaczyć w stopce "Tu podaj tekst alternatywny" w poście http://technologyweb.pl/dark_theme/all_reviews_dark/review_3_dark.html ?

Dodatkowo, to białe logo nie pasuje do tego ciemnego tła - jest rozmazane.

komentarz 25 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
ok ok postaram się to poprawić
0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
<div class="posts_3">

<div class="ad_1">

Czy ty to piszesz w czystym html+css? 
Tak właściwie to po co te oznaczenia 1, 2, 3 itd? Jeśli masz coś unikalnego dajesz id, a jeśli powtarzalne to jedną klase
Dawanie unikalnych klas chyba mija sie z celem 

komentarz 25 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
no okej ale co z tą bazą panowie
komentarz 25 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Znalazłem w necie takiego cms-a. Wygląda obiecująco.

https://getgrav.org/

Będę go najprawdopodbniej 'eksplorował' :)

CMS automatycznie wykorzystuje bazę danych.

Jeżeli chcesz edytować bazy danych bez cms, to kolega może ci pomóc ewentualnie.
komentarz 25 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
do wolałbym bez cms...
komentarz 25 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
z powodu szybkości?
komentarz 25 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
bez cms no to po prostu najpierw załóż sobie jakąs bazę, np. MySQL czy mongo, poczytaj jej dokumentację, wybierz sobie jakiś język do zrobienia malego API np. PHP czy node jak już i tak jesteś w JS i kolejno leć, nie wiem co tu za bardzo doradzić, to są w sumie podstawy webu więc wyguglaj po prostu hasła.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,501 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2017 w Offtop przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...