• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem przy instalacji windows 10 na maszynie wirtualnej (VirtualBox) - Kod błędu 0x0000098

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,789 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Lamar Początkujący (270 p.)
zamknięte 26 lutego 2019 przez Lamar

Witam serdecznie, postanowiłem się zapytać lepszych specjalistów ode mnie czyli wasz drodzy profesorowie czy inżynierzy czy tez inne osoby z tytułami lub po prostu Hobbystów w informatyce lub systemach. Przechodząc do problemu do jakiego nawiązałem w tytule chciałbym się spytać co mogę zrobić w takiej sytuacji. Nie mogę jakoś zdjęcia dać natomiast dam może film nie koniecznie na Virtualbox ale to ten sam błąd jak na zwykłym systemie. Ale u mnie jest na Virtualu

https://www.youtube.com/watch?v=nh155yGLCOk

Ps: Jak widzę trzeba coś w Biosie ale nie wiem jak do niego na nim wejść o ile się da to jakoś naprawić to proszę o pomoc z tym problemie ułatwi mi to korzystanie z Virtuali oraz dalszą naukę w technikum. Z góry dziękuje za wszelką pomoc. ;) Aaa i jeszcze jedno Bios na komputerze zwykłym to UEFI BIOS Gigabyt; płyta główna Gigabyte A320-S2H. Procesor AMD Reyzen 2200G. Komputer był niedawno składany więc jest praktycznie nowy. Dodaje te informacje o ile będą one potrzebne do tego. Aaa zapomniałbym OS który instaluje to windows 10 x64 z pliku ISO, no i linux też nie chce mi działać ale to może w nowym temacie dam jak tego nie naprawie.Mam nadzieje że jakoś nie źle zrobiłem dają ten filmik, ale coś print screen nie chce zrobić Virtualbox'a, jeżeli się nie da na Virtualbox to da się to na VMware bo może w tym co się dać oczywiście wersja ta darmowa.

Edit:Dodaje to co pisze ba Bluescreen:

Recovery

Your PC/Device needs to be repaired

The Boot Configuration Data file doesn't contain valid information for an operating system.

File: \Boot\BCD

Error code: 0xc0000098

You'll need to use recovery tools, If you don't have any installation media (like a disc or USB device), contact your PC administrator or PC/Device manufacturer.

 

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie już problemu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
wybrane 26 lutego 2019 przez Lamar
 
Najlepsza
zaznacz "Enable PAE/NX" w VB
komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)

Dałem ale nic :/

 

komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Czy to może być wina popsutego pliku ISO czy nie?
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Może być ale nie musi-ściągnij drugi i sprawdź w miedzy czasie.
komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Nowy plik ISO od microsofta powinien pójść? - Ewentualnie temat jeszcze będę aktualizował jak nie będzie działać bo za chwile trzeba szykować się do szkoły.
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Dałeś wspomaganie vitrualizacji w biosie?
komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Tak, dałem ma opcje virtualizacji w biosie (Widać akceleracje i są wersje systemów 64 bit)
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Skąd ściągałeś iso? daj link do tej strony. sprawdzę...
komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Ten pllik nie pobierałem zgrałem z komputera szkolnego na swego laptopa.
komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Więc tak myślę że może coś podczas zgrywania poszło nie tak ale niby działał. Nwm czy to ważne ale ja z pedriva instalowałem system normalny nie wirtualny na komputerze a na niego gotowy system wrzuciłem z dysku zewnętrznego HDD. Raczej nic takiego podczas tego procesu zgrywania nie dawało się chodzi mi tylko przerzucenie plików na Dysk.
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
To ściągnij sobie ze strony Microsoftu i zainstaluj-chyba masz internet w kompie, nie?
komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Jak to nie pomoże to napisze ale mam nadzieje że to da rade.
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Jak coś to pisz.
komentarz 25 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Dziękuje i miłego wieczoru panu życzę.
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Na tym forum nie mówimy na pan tylko na ty a najlepiej z małpą przed ksywą!
komentarz 26 lutego 2019 przez Lamar Początkujący (270 p.)
Dziękuje bardzo za poprawę i sorry za złą nazwę ciebie. Aaa co do problemy wystarczyło tylko nowy plik iso pobrać bo tamten był po prostu zepsuty.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 731 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 719 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...