• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[blog] Nauka idzie ci bardzo wolno? Upewnij się, że robisz to dobrze

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
246 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2019 w Offtop przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Pora na reklame kolejnego posta

Postanowiłem też zacząć oznaczać pytania jako [blog], aby osoby klikające w post na forum wiedziały co znajdą w środku, że to nie jest "clickbait bo nie ma pytania, tylko jest reklama"

Post skierowany głównie do początkujących, którzy uczą się od pewnego czasu programowania... ale niezbyt są w stanie napisać coś sensownego, mimo że przerobili już trochę materiałów (poradników => kursy/książki)

Link => https://wp.me/paEPwh-16
2
komentarz 24 lutego 2019 przez Arkadiusz Fajdek Dyskutant (9,450 p.)
Bardzo fajny artykuł! Powodzenia z blogowaniem kolego! Sam zacząłem pisać bloga od początku tego roku, jednak jest na nim jeszcze zbyt mało treści żeby się tutaj chwalić :) Będę zaglądać do Ciebie. Jeszcze raz powodzenia!
2
komentarz 24 lutego 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Chciałbym podzielić się z tobą małymi uwagami... Wydaje mi się, że codzienne publikowanie postów na blogu nie jest najlepszym pomysłem, bo szybko się wypalisz. Wrzucaj wpisy raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, najlepiej o stałych godzinach (poinformuj o nich gdzieś na stronie głównej), gromadź tematy na kolejne wpisy w jakiejś liście, aby mieć ciągły napływ pomysłów, prześpij się z danym postem i przeczytaj go na drugi dzień ze świeżym spojrzeniem, bo wtedy z pewnością wyłapiesz więcej błędów niż po sprawdzeniu od razu, zrób różne serie na blogu, dotyczące tego, co lubisz robić, np. seria z poradami dla początkujących programistów i seria z jakimś kursem technologii.

Pewniej jest więcej porad, którymi mógłbym się z tobą podzielić, ale jedynie te mi przychodzą do głowy.

Życzę po raz kolejny samych sukcesów.
komentarz 24 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Mam już liste tematów

Powoli będą wchodzić bardziej techniczne, ale takie które można omówić "na luzie"
Nic nadzwyczajnego, jakieś omówienie zasad YAGNI, DRY, KISS, SOLID
Tego jest dużo w internecie, ale jednak chciałbym mieć to na swoim blogu, może nie każdy zna... a szczególnie osoby wchodzące na posty "dla początkujących"

Pewnie też postaram się omówić architekture MVC, ale z próbą wyjaśnienia czym jest ten cały model
Bo większość poradników które akurat ja spotkałem, kiedy zaczynałem, tłumaczyły to w taki sposób, że myślałem że modele to po prostu te obiekty typu "obiekt psa", "obiekt użytkownika", "obiekt posta"
I jeszcze na schemacie była strzałka że to sie jakoś łączy z bazą ale nie było to opisane

A mało kto w ogóle mówił, że model to jest ta cała warstwa z logiką aplikacji, gdzie poza suchymi modelami jest masa klas (m.in serwisy), które na nich operują
Jako początkujący (jak sie później okazało, nie tylko ja) myślałem wtedy że logika operowania na modelach ma być w kontrolerze... bo gdzie indziej?
Ale z drugiej strony metody kontrolerów miały być dość małe

I jak się później okazało, nie tylko ja miałem z tym problemy
Raz nawet widziałem bezpośrednie operacje na bazie... w kontrolerze

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–4 głosów
5 odpowiedzi 540 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 466 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...