• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bot/Skrypt do sczytywania zaznaczonych wyrazów i przenoszenia do wyznaczonych miejsc.

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
400 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2019 w Offtop przez kur3k Nowicjusz (120 p.)
Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość ustawienia bota czy też napisania skryptu który będzie sczytywał zaznaczony wyraz a następnie automatycznie przenosił go do wcześniej wyznaczonego miejsca.
komentarz 23 lutego 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
Mało konkretny ten Twój post.

Skąd sczytywał? Przenoszenie w jakie miejsce masz na myśli? Jaki wyraz?
komentarz 23 lutego 2019 przez kur3k Nowicjusz (120 p.)
Zależy mi na sczytaniu zaznaczonego przeze mnie konkretnego wyrazu znajdującego się w tekście na stronie X a następnie automatyczne przeniesienie tego wyrazu do wyznaczonej rubryki na stronie Y. Coś na zasadzie "zaznaczenia mojego adresu mailowego z tekstu na stronie X a po zaznaczeniu adres mailowy pokaże się na stronie Y w oknie logowania" Nie wiem jak to inaczej wyjaśnić ;) Czy istnieje możliwość zrobienie ww czynności jednym kliknięciem ?

 

Chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem i bawię się różnorakimi skryptami itp. często na zasadzie prób i błędów. Dlatego chciałbym uzyskać informacje czy istnieją takie możliwości i jeśli tak czy można zrobić to w miarę prosty sposób.
komentarz 24 lutego 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

W takim razie mógłbyś spróbować napisać odpowiedni skrypt w pythonie + selenium (klik).

Pewnie dałoby się to zrobić również jako wtyczkę do przeglądarki + jakiś niezbyt skomplikowany kod w JS, ale za dużo szczegółów nie znam, więc Ci nie podpowiem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2019 przez dxr Obywatel (1,240 p.)
W Linuxie masz dwa bufory. Pierwszy to bufor kopiowania czyli standard to samo co w Windows. Natomiast drugi to bufor zaznaczania. Dzięki niemu możesz kopiować nie klikając "kopiuj". Zaznaczasz i wklejasz środkowym klawiszem myszy. Możesz łatwo napisać skrypt, który przechwytuje wszystko z tego bufora.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,220 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w C i C++ przez ormu16 Gaduła (4,980 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w PHP przez elaen Gaduła (4,760 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2019 w Offtop przez skrooq Nowicjusz (140 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...