• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy PHP powoli upada i co lepiej wybrać?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
542 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2019 w Offtop przez niezalogowany
Czy PHP powoli upada i co lepiej wybrać? Proszę o wyrażenie swojego stanowiska.
1
komentarz 22 lutego 2019 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Może nie upada, ale już nie dominuje jak kiedyś.
1
komentarz 23 lutego 2019 przez niezalogowany

@CyberDevelop, jeżeli chcesz uczyć się przez 20 lat php po czym jako senior developer zarabiać 5k to wybierz PHP wink

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
wybrane 23 lutego 2019
 
Najlepsza

Według moich doświadczeń PHP ma się świetnie i ma możliwości żeby na długo utrzymać się na swojej pozycji. Patrząc na jego community, na to że 7 wniósł trochę zmiany, na rozwój frameworków to kandydat do żelaznego tronu na długie lata ;) 

Sam koduję na co dzień w PHP(dużo WordPress-a niestety) wciąż ucząc się tego języka. Niedługo będę uczył się własnie Laravel-a który robi na mnie duże wrażenie patrząc na apki napisane przez kolegów z zespołu. 

CyberDevelop według twojego rozumowania javascript upadł w momencie wyjścia na świat i panowania przez kilka ładnych lat biblioteki jQuery(po której było xx frameworków jak ember,react,vue).

komentarz 23 lutego 2019 przez niezalogowany
NIe mówie że PHP upada :)
+3 głosów
odpowiedź 22 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Skąd się ciągle biorą takie głupoty to ja nie wiem... Było wiele razy, wystarczyło poszukać:

https://forum.pasja-informatyki.pl/374408/php-w-przyszlosci
https://forum.pasja-informatyki.pl/240998/przyszlosc-php
https://forum.pasja-informatyki.pl/237692/php-czy-node-js
https://forum.pasja-informatyki.pl/394029/przyszlosc-php-i-jego-zamienniki-czy-jest-to-mozliwe

Krótko mówiąc: nie, nic nie upada, ma się świetnie. Wybrać to, co Ci się podoba i nadaje się do pisania tego, czego potrzebujesz.
1
komentarz 22 lutego 2019 przez niezalogowany
Dzięki, myślałem że nie umiera, lecz chciałem zrobić ankiete aby zobaczyc co ludzie w 2019 myślą. Według mnie PHP powoli ale to bardzo powoli upada lecz coraz lepiej ma sie np. Laravel
3
komentarz 22 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
A czym objawia się to, że bardzo powoli upada?

To co napisałeś nie ma sensu. Jeśli PHP nie będzie to Laravel też nie będzie miał sensu, przecież to framework napisany w PHP. Jak gorzej ma mieć się PHP, skoro pisząc w Laravelu każdy pisze właśnie w PHP?
komentarz 22 lutego 2019 przez niezalogowany
Doskonale wiem ze laravel to framework php, ale coraz mniej osob pisze w tzw. Czystym php. Coraz mniej wyszukiwan w google, coraz mniejsze zainteresowanie na php developerow itp.
komentarz 22 lutego 2019 przez niezalogowany
Z tymi php develperami chodzi mi o tych co piszą nie we frameworkach
3
komentarz 22 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
No ja się zupełnie nie zgodzę. To, że nie piszą całości w czystym PHP to nie znaczy, że nie używają PHP. A używają pisząc w Laravelu, przecież aby w nim coś napisać trzeba pisać kod PHP. Jeśli upadnie PHP to upadnie Laravel.

Ale to nie ma żadnego znaczenia. Framework pojawia się jako dodatek do większości ofert bo jest używany. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek poważny na rozmowie o pracę powiedział, że on nie pisze w PHP tylko w Laravelu, bo Laravel rośnie a PHP powoli upada :)
komentarz 22 lutego 2019 przez niezalogowany
Wiem że latać l to framework php. Pod slowem upadek chodzi mi o CO az mniejsze.korzystanie z php bez frameworkow.
2
komentarz 22 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To fajnie, przecież nie mówię że nie wiesz ;) Po prostu nie zgadzam się z Twoją opinią, ale masz prawo tak uważać. Jak dla mnie stwierdzenie "PHP bardzo powoli upada" jest po prostu nieprawdziwe. Z tym, że prawie nikt nie pisze teraz przeciętnych aplikacji w PHP bez frameworków czy bibliotek, się zgadzam. To jednak nie znaczy dla mnie jakichkolwiek problemów PHP, bo to samo PHP jest podstawą dla wszystkich tych frameworków.
komentarz 24 lutego 2019 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

Może nie tyle upada bo to duże słowo ale pokusiłbym się o stwierdzenie, że powoli traci na popularności:

google trends, hasło "PHP"

Stackoverflow trends, tag "PHP":

komentarz 24 lutego 2019 przez niezalogowany
Tak o to mi chodzilo

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 390 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,183 wizyt
pytanie zadane 17 września 2016 w PHP przez wonderful Nowicjusz (170 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...