• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy forum ma jakieś api, albo jest planowane?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
281 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w Sprawy forum przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Nie znalazłem tego nigdzie
Forum ma albo planuje posiadać proste api do obsługi postów z zewnątrz?

Mam na myśli m.in informacje o liczbie wyświetleń, informacje o nowych pytaniach
Opcje pobrania pytania wraz z odpowiedziami jako json
Opcje dodania pytania/odpowiedzi/komentarza z zewnątrz

Podstawowe zarządzanie, kilka CRUD'ów by wystarczyło

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie ma, przy obecnym silniku nikt nie planuje/nie planował (przynajmniej zgodnie z moją wiedzą). Na ten moment kod jest na tyle kiepski, że po prostu wg mnie średni jest sens dalszego rozwoju w kierunku całkowicie nowej funkcjonalności, która to wszystko jeszcze rozbuduje. Tym bardziej że w chwili obecnej nie była ona potrzebna, tzn. nikt wprost nie powiedział, że to by się przydało.

Nie planuje to też nie znaczy, że wyklucza. Napisz więcej: do czego byłoby ono potrzebne, jak chciałbyś go użyć? Pobieranie ogólnodostępnych danych jest na pewno mniej problematyczne, bardziej bałbym się o dołożenie tu jakiejś kolejnej autoryzacji i wykonywaniu działań jako konkretna osoba. Zawsze jednak można pomyśleć o napisaniu takowego i próbować. Może też znajdzie się ktoś chętny - jak coś to repozytorium jest publiczne na naszym GitHubie, ale ostrzegam że kod Q2A nie jest zbyt przyjemny.
+2 głosów
odpowiedź 21 lutego 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Z tego co ja wiem to forum nie posiada żadnego API, ale jeżeli chodzi tylko o informacje o postach to wystarczyłoby w Python'ie lub każdym innym języku wysyłać odpowiednie zapytanie, a później np. za pomocą jakiejś biblioteki lub po prostu regex'ów wybrać interesujące cię informacje.
1
komentarz 21 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Tak, ale json jest wygodniejszy i bardziej optymalny bo nie musisz pobierać całej strony, żeby później ją parsować
0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2019 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
Możesz pobrać feed rss i z niego wyjąć interesujące cie dane

https://forum.pasja-informatyki.pl/feed/qa.rss

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 217 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Sprawy forum przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
+16 głosów
6 odpowiedzi 358 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez niezalogowany

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...