• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powrót do programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
960 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
Witam, chciałbym się poradzić odnoście nauki programowania ponieważ niedawno straciłem ochotę na programowanie czegokolwiek nie wiem z jakiego powodu być może sięgałem zbyt wysoko, programowałem za dużo(godzinami) i z dnia na dzień pojawiła się jakaś blokada a teraz wydaje się że odpuszcza ale trochę boje się zaczynać od nowa bo znów to się powtórzy chociaż może to tylko chwila załamania po porażkach. Czy ktoś z was miał podobnie?
2
komentarz 21 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Wypalenie ;) nie zmuszaj się do niczego, chęć sama przyjdzie za jakiś czas
1
komentarz 21 lutego 2019 przez niezalogowany

@Programmingc100, każdy chyba miał takiego doła polecam obejrzeć film hello romana https://www.youtube.com/watch?v=yrPTrnLM4B8

1
komentarz 23 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,160 p.)
Tak tu tylko dodam, że mimo odpowiedzi
Wrzuciłem jeszcze wpis na bloga => troche bardziej rozbudowana wersja

https://wp.me/paEPwh-V
komentarz 23 lutego 2019 przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
Czy to się odnosi też do innych dziedzin bo straciłem również motywację do nauki m in matematyki.
1
komentarz 23 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,160 p.)
A co robiłeś z matematyką?

Ja nigdy nie lubiłem matematyki
W szkole co semestr ledwo udawało mi się zaliczyć

Ostatnio spojrzałem na data science i... kurde, fajne to
W sensie nie zaszedłem tutaj bardzo daleko, ale widać realne zastosowanie (głównie statystyka)

Mnie w matematyce zawsze demotywowało liczenie dla liczenia, gdzie jedynym powodem nauki jest zaliczenie sprawdzianu i matury
No i fakt że trzeba samemu robić operacje na liczbach

Może spróbuj wejść w jakąś dziedzine matematyki, za pomocą której można zrobić coś ciekawego
Nie wiem za bardzo jaki był tutaj powód stracenia motywacji, ani kiedy była ona największa
komentarz 25 lutego 2019 przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
Studiowałem. No właśnie się zastanawiałem nad przyczyną stracenia motywacji i nie jesem pewien ale może to tempo na studiach i porażki podczas nauki.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 21 lutego 2019 przez marcin99b Szeryf (82,160 p.)
wybrane 13 lipca 2020 przez Programmingc100
 
Najlepsza
Miałem taki okres

Trudno cokolwiek doradzić, bo nie wiadomo, jakie były przyczyny

Akurat mi motywacje do programowania pomaga robienie "czegoś innego"
Przykładowo w pracy musze pisać dobry jakościowo kod, ze wzorcami, dobrą czytelnością itd... więc postanowiłem naklepać sobie mini projekt na boku, napisany tak tylko żeby działał, jak za dawnych czasów kiedy zaczynałem z programowaniem
Gdyby ktoś chciał zajrzeć do mojego dzieła https://github.com/marcin99b/robochat

Całkiem pomocna jest też nauka czegoś innego
Większość twoich projektów to nudne klepanie CRM które mają dużo powtarzalności?
Spróbuj porobić coś nowego
I nie mam tu na myśli nowej biblioteki albo nowego frameworka, tylko nową dziedzine
Może pobaw się robotyką, albo uczeniem maszynowym, albo oba na raz

Może spróbuj nauczyć kogoś podstaw programowania

Może masz znajomego, który zajmuje sie elektroniką i stworzylibyście razem fajnego robota => przykładowo samochodzik sterowany zdalnie, z dodatkowymi funkcjami (jakaś latarka, kamera z noktowizorem itp, może bardziej ambitnie i autopilot, jest sporo opcji)

Taka podstawowa rada to "zrób coś całkiem innego", staraj się ograniczyć to co powoduje taki stan
Niekoniecznie musisz rezygnować z programowania, tak jak podałem, możesz się za nie zabrać, ale tak jak to było przy początku nauki
Wejdź w jakąś dziedzine, w której nie wiesz dużo i stopniowo odkrywaj nowe rzeczy
+2 głosów
odpowiedź 21 lutego 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Spokojnie odluz to na chwilkę odpocznij, zobaczysz że chęci dane wrócą.
+2 głosów
odpowiedź 21 lutego 2019 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)
To normalne. Jest to coś podobnego do odstawiania gier na pewien czas.
Moja rada - odstaw to wszystko, zajmij się czymś innym, na rodzinie, na innym hobby, czymkolwiek. W końcu chęć do programowania sama przyjdzie.

Podobne pytania

+4 głosów
10 odpowiedzi 1,166 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 922 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuber023 Użytkownik (650 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,614 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...