• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie gry mobilnej. Unity + C#?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,593 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2019 w C# przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)

Hej, chciałbym nauczyć się robić gry mobilne.

czy wgl unity jest dobrym pomysłem?

zastanawiam się nad takim kursem  https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_unity_-_tworzenie_gier_2d.html

ale nie wiem czy nie powinienem wcześniej nauczyć się C#. Jeżeli tak to polecacie jakiś kurs (w języku polskim)? Jak to wyglada? Czy wydajność takich gier będzie ok?

komentarz 20 lutego 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jak chcesz programować nie znając języka programowania?

Znasz jakiś inny, np c++?
komentarz 20 lutego 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
Oprócz języków wbebowych znam C++ w podstawie. Ale czy można programować w unity w dowolnym języku np. Phyton? Bo fajnie by było jakbym mógł za rok do matury znać dobrze jakiś jezyk
komentarz 20 lutego 2019 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
W Unity można pisać teraz już tylko w C#, kiedyś był jeszcze javascript i boo, ale już ich nie wspierają
komentarz 21 lutego 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@ziomek7,

Jeżeli chcesz kupić ten kurs, to zapoznaj się z tym. Ten też jest Marcina Ziąbka. Może Ci podpasuje. Wg mnie bardzo dobrze zrobiony.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2019 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
wybrane 20 lutego 2019 przez ziomek7
 
Najlepsza

Witam

Jeśli chcesz uczyć się robić gry (nie tylko mobilne), to polecam Unity, według mnie jest to prosty do opanowania silnik. Co do C#, to powinieneś znać przynajmniej podstawy (na początek powinno ci wystarczyć), bo reszta tego języka w Unity bazuje praktycznie na bibliotekach silnika.

Nie jestem zwolennikiem płatnych kursów, szczególnie, że w internecie znajdziesz darmowych od groma, wystarczy wpisać odpowiednią frazę w google/youtube i wybrać jakiś cykl filmów, gdzie ktoś robi krok po kroku jakąś prosta grę. Zależy też w jakim języku chcesz kursy, bo więcej tych lepszych znajdziesz na anglojęzycznych kanałach, a polskich? No cóż, tak jak pisałem, musisz sam poszukać jakiegoś cyklu i osoby którą będzie ci się dobrze słuchać (albo przynajmniej zrozumiale), bo to jest mankament polskich poranków

A jeśli chodzi o wydajność gier tworzonych na androida, robionych na Unity, to no cóż… widziałem gry, z beznadziejną grafiką, które cięły niemiłosiernie (i miały tysiące wkurzających reklam, bo czemu nie), a widziałem takie co wyglądały naprawdę dobrze i przyjemnie się zabijało w nich godziny. To zależy potem już tylko od twoich umiejętności i dobrej optymalizacji gry. Ja dalej uważam, że na Androida, powinno się robić w android studio, tam środowisko jest już robione stricte pod ten system, ale za to większość ludzi chce mnie zjeść, mówiąc, że jak jest taka możliwość by robić na Unity, to czemu nie robić

Także zależy od ciebie, ale najpierw poszukaj darmowych na yt, próbowałem coś ci znaleźć (w naszym ojczystym języku), ale nie mam siły ich jakoś słuchać, na start mnie odrzuca ich głos (a właściwie słaba jakoś według mnie dźwięku)

Mogę polecić ten kanał:

https://www.youtube.com/user/Brackeys

Anglojęzyczny, ale przyjemnie się gościa słucha, a i możesz poduczyć się dzięki temu angielskiego

Pozdrawiam i powodzenia

+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2019 przez kawr Nowicjusz (160 p.)
Jeśli już to zacznij od tego kursu z 3D:

https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_unity_-_tworzenie_gier_3d

W brew pozorom jest bardziej "początkujący" i zawiera w sobie takie oto podstawy C#:

Zmienne, Instrukcje warunkowe, Tablice, Pętle, Funkcje, Kolekcje, Typy wyliczeniowe, Słowniki, Programowanie obiektowe, Własciwości obiektów, Biblioteka LINQ, Enumeratory, Klasy statyczne, Dziedziczenie, Zdarzenia.

Jak przerobiłeś na Pasji Informatyki C++ plus Obiektowy C++ to przejdziesz przez te podstawy w oka mgnieniu.

A kurs na mobilne masz u nich tu:

https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_unity_-_tworzenie_gier_mobilnych

Ale ten nie jest tak bardzo "podstawowy".

Ogólnie mają bardzo dobrze przygotowane kursy, mój synek przerabiał Scretch'a od nich i zrobiony był świetnie.

Jak zależy Ci na kasie to poczekaj do Wielkanocy, bo zawsze mają jakieś obniżki przy różnych okazjach.
+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2019 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
To recepta będzie taka:

1) Naucz się pierwsze programowania obiektowego - Mirosław Zelent to bardzo dobrze tłumaczy, ale zrozumie się to w pełni dopiero jak napisze się coś użytecznego wykorzystujące to.

2) Naucz się z grubsza c#

3) Dopiero wtedy zajmij się unity, jako radę mogę Ci dać, że te płatne tutki są gówniane i za krótkie, nawet podstaw się nie nauczysz(nie żebym zachęcał ale możesz ich poszukać za darmo na stronach typu pebx). Najlepsze  źródło to dokumentacja.
+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Witam, polecam kursy od Unity https://unity3d.com/learn/tutorials
+1 głos
odpowiedź 21 lutego 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

Na kursowniku jest przyjemny kurs podstaw Unity(darmowy - wystarczy się zarejestrować). Jeżeli chodzi o podstawy C# to na ImpactIT koleś tłumaczy właśnie pod Unity. Kurs podstaw jest spoko, zaawansowany już trochę na szybkiego leci, co robi się trochę zagmatwane. Jest tam też spoko kurs Unity.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w C# przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w C# przez Robot 12 Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2019 w C# przez edtjyuh Nowicjusz (220 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...