• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nietypowy problem z odtwarzaniem filmów

Object Storage Arubacloud
+1 głos
316 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Witam,

 

Mam pytanko odnośnie odtwarzania filmów z internetu, problem polega na tym iż karta graficzna jest słaba, lecz procesor w miare jest ok (i7-3770k) i podczas odtwarzania filmów w 1080p 60fps występują ścięcia co 2-3 sekundy i kompletnie nie idzie oglądać filmów, natomiast jeśli przełączę jakość na 4k jest ok bez lagów (i z tego co zaobserowowałem, filmy w większej jakości niż 1080p są odtwarzane tak jakby "przez procesor", natomiast te 1080p 60fps przez kartę graficzną.)

Moje pytanie brzmi jak wymusić, aby wszystkie filmy były odtwarzane przez procesor? np. stream z twitch.tv w jakości 1080p 60fps?

 

Pozdrawiam

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2019 przez Christopher Dula Obywatel (1,100 p.)
Ani to wina procesora ani karty graficznej.

Nie ma czegoś takiego ze raz odtwarza przez procesor raz przez kartę graficzną ...

- Zainstaluj najnowsze sterowniki do twojej karty graficznej.

- Zainstaluj / przeinstaluj flash player

- Odinstaluj wszystkie cudowne codec pack itp., inne dziwne nieznane Ci programy tez usuń.
1
komentarz 19 lutego 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Właśnie że jest, mogę Ci to udowodnić na TeamViever.. i pisanie typu zainstaluj sterowniki o karty itp to raczej odpowiedź dla laików, ja szukam realnego rozwiązania problemu, programuję w c++ i php oraz mam styczność z administracją linuxa od 2011 roku a Ty do mnie zainstaluj najnowsze sterowniki... cringe po prostu, nie takiej odpowiedzi się spodziewałem, no nic, dzięki za odpowiedź na miarę Twoich możliwości, czekam nadal na kogoś kto pomoże mój rozwiązać mój problem.

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Czy jest na tym forum osoba "ogarnięta" która potrafiła by uporać się z moim problemem, czy poziom tego wspaniałego forum ostatnio z nieznanych mi powodów zniżył się jak kurs srebra? Myślę że rozwiązanie tego problemu pomogłoby wielu użytkownikom dlatego warto jest go rozwiązać niż później zaśmiecać forum podobnymi tematami.

 

Pozdrawiam
komentarz 19 lutego 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Jaką masz predkość internetu jaką masz kartę graficzną ? Ja na przykład miałem problem właśnie z najnowszymi sterownikami na karcie RX 550 co 3 -  4 sekundy ekran zamarzal
komentarz 19 lutego 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
net: 100/10 karta: ATI Radeon HD 6700 Series 1GB
komentarz 19 lutego 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Przy takim internecie wszystko powinno działać prawidłowo nie pokojące jest ta karta graficzna być może ona jest przyczyną problemów te karty natywnie nie obługują 4k czy możesz dokładnie opisać systuacje jakie jest obciążenie procesora jaki film dokładnie itp.
komentarz 19 lutego 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Przy oglądaniu filmów 4k 60 fps mam obciążenie procesora od ok 20% w porywach do 65% a karta grafiki 2-3% i 0 lagów jakość super, natomiast gdy oglądam 1080p 60fps to procesor 2-3% a karta grafiki 97-99% użycia przez co filmy się właśnie zacinają
komentarz 19 lutego 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Rozumiem bardzo dziwna przypadłość czyli tak jak sądziłem problem leży po stronie karty graficznej. Jaki masz Ping ? Jeśli będe miał pomysł na rozwiązanie to napisze :)

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2019 przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
Jeśli chodzi o platformę twitch.tv to też zauważyłem u siebie czasem lekkie ściecia, więc może jakieś chwilowe problemy samej platformy.
komentarz 19 lutego 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Tyczy się to również filmów z YouTube.
+1 głos
odpowiedź 19 lutego 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)

4k 60fps obciążenie:

https://i.imgur.com/WU9r5C1.jpg

Natomiast 1080p 60fps obciążenie: 

https://i.imgur.com/2WeFGdB.png

Jeśli jakość obrazu jest zniekształcona poprzez mechanizmy forum do pomniejszania, proszę przejść w linki bezpośrednie klikając na obrazek "Otwórz grafikę w nowej karcie".

 

Pozdrawiam

komentarz 20 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Co skan malwarbytes kompa pokazuje?
komentarz 21 lutego 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Komputer świeżo po formacie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 292 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 875 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
pytanie zadane 17 października 2022 w Sieci komputerowe, internet przez klonator4 Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...