• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Którą książkę o C++ wybrać - Bjarne Stroustrup czy Stephen Prata?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
921 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez amiluke Obywatel (1,120 p.)
edycja 19 lutego 2019 przez amiluke
Czy miał ktoś styczność z książkami:

Programowanie. Teoria I praktyka z wykorzystaniem C++ - Bjarne Stroustrup

Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI - Stephen Prata

Którą z nich wybrać na pierwszy zakup?

Trudno określić mój poziom ale przerobiłem wiele tutoriali na yt i troche zadań ze spoj. Znam podstawy obiektowości a w przyszłości chciałbym używać C++ z DirectX.
1
komentarz 19 lutego 2019 przez amiluke Obywatel (1,120 p.)
zadałem takie durne pytanie, że ktoś minusuje?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2019 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Jesteś pewny, że potrzebujesz książki?

O ile w przypadku generalnych konceptów, typu Machine Learning, Functional Programming czy overview protokołu TCP/IP książki są naprawdę przydatne, o tyle w przypadku czystego kodowania nie jest to - według mnie - warte świeczki.

Po pierwsze, spisywanie kodu z kartki, żeby móc się nim pobawić i potestować, jak dokładnie działa, jest mocno uciążliwe. Bardzo podobny (o ile nie identyczny) kod można znaleźć, na przykład, na stacku.

Po drugie, oficjalne dokumentaje języka są nieocenionym (do tego darmowym) źródłem wiedzy.
Wszystko jest tam opisane zwięźle, często z przykładami.

Po trzecie, te książki są raczej skupione na nauce podstaw. Jeśli udało Ci się przejść przez tutoriale, nie są Ci już potrzebne.
1
komentarz 19 lutego 2019 przez amiluke Obywatel (1,120 p.)
Ja nie minusowałem, wiem że w internecie znajde wszystko ale nie szkoda mi pieniędzy na książkę a chciałbym sobie czytać w wolnych chwilach.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 374 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 476 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2021 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 496 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2019 w C i C++ przez CleaverMan Nowicjusz (140 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...