• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Entity Framework Code First tworzenie klas i relacji jeden do wielu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
335 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2019 w C# przez BLAZO Nowicjusz (230 p.)

Witam.

Tworzę aplikację i za przykład do testowania biorę sobie tabelę zamówień. Mam 2 pytania odnośnie modelowania klas.

Mam 3 klasy : 

public class Car
    {
        public int Id { get; set; }
        public string Name { get; set; }
        public double Price { get; set; }
    }

public class Part
    {
        public int Id { get; set; }
        public string Name { get; set; }
        public double Price { get; set; }
    }

   class Order
    {
        public Order()
        {
            Cars = new List<Car>();
            Parts = new List<Part>();
        }

        public int OrderId { get; set; }

        public int CarId { get; set; }
        public int PartId { get; set; }

        public ICollection<Car> Cars { get; set; }
        public ICollection<Part> Parts { get; set; }
    }

 

Nie wiem czy taki model jest ok. Co myślicie ? Bo cos mi sie tu nie spina :/ W aplikacji :

- Nie mogę do zamówienia dodawać samochodów i części których nie mam w bazie.

- W tabeli zamówień chciałbym tylko widzieć Id zamówienia, wartość zamówienia oraz Id samochodu i Id czesci która była kakupiona.

 

Chcialbym aby tabele Car i Part nie mialy danych o zamowieniach. Chcialbym w aplikacji tylko dodawac czesci albo samochody, pozniej tylko moc z nich wybierac w sekcji zamowienia. 

 

komentarz 19 lutego 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)

Co znaczy, że nie możesz dodawać samochodów i części, których nie masz w bazie (swoja drogą, jak już tam trafiły?) – ktoś Ci nie pozwala, czy kod nie robi tego czego potrzebujesz?

W tabeli zamówień chciałbym tylko widzieć Id zamówienia, wartość zamówienia oraz Id samochodu i Id części która była zakupiona.

No ok, chcesz, ale co stoi na przeszkodzie, jakie są pytania?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2019 przez Crash182 Gaduła (3,600 p.)
Hmm, klasa order wygląda dość dziwnie szczerze mówiąc. Bo masz tam kolekcje a jednoczesnie tzw navigation properties 1 do 1. Patrząc na ta klasę to nie wiem czy zamówienie może być na kilka samochodów i kilka części czy tylko po jednym z wyżej wymienionych?
komentarz 22 lutego 2019 przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)
http://www.entityframeworktutorial.net/code-first/configure-one-to-many-relationship-in-code-first.aspx

 

 

Dodaj inicjalizacje kolekcji w konstruktorach i na moje cars powinno zawierac parts a orders cars

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2019 w C# przez michal Mądrala (5,560 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2019 w C# przez Marcin Rasta Pawłows Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...