• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Reklama dla strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2019 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Cześć!

Stonka skończona... Ale fajnie by było gdyby ktoś na nią wszedł.

No i tutaj przydałaby się reklama. Próbowałem z google adwords ale niestety aby wykupić tam kampanie trzeba mieć firmę i rozliczać się z vat. Problem polega na tym  że nie mam firmy...

Liczyłbym na to że może ktoś coś mi podpowie w związku z moim problemem, jakieś alternatywy co do ad words lub jak ominąć przy dodawaniu środków wpisywanie firmy np. przez kupno środków na allegro czy coś

 

Liczę na pomoc, dzieki za poświęcony czas
1
komentarz 17 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wydawać to możesz sobie ile chcesz, ale jak chcesz zarabiać to wg mnie najlepiej normalnie założyć DG. Z własnego doświadczenia mogę jednak polecić współpracę z jakąś agencją czy domem mediowym, sam współpracuję z firmą Cormedia i generalnie jestem zadowolony. Moja rola sprowadza się tylko do wrzucania odpowiednich skryptów na stronkę i wyznaczania miejsc reklamowych, a już samą sprzedażą reklam i ich analizą, statystykami itp. zajmuje się firma. Ja tylko co miesiąc wystawiam fakturki i nic mnie nie interesuje, wg mnie najwygodniejsze rozwiązanie.

Oczywiście niektórzy mogą marudzić, że taka agencja bierze ileś tam procent dla siebie, ale zyskujesz mnóstwo czasu co dla mnie przynajmniej jest bardzo cenne.

PS. Coś nie mogę wejść na mobilce na Twoją stronę, wywala mi niezabezpieczoną stronę, dziwne, bo nawet przy braku https nie powinno rzucać tym błędem, chyba, że coś tam nakombinowałes, zobaczę najwyżej jutro na desktopie.
komentarz 17 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie wiem czy ktoś Ci poda takie dane. Wszystko zależy od wybranego targetowania, grupy docelowej... Najbardziej wiarygodne szacunki pokaże Ci sam kreator podczas tworzenia i wybierania kolejnych opcji. A ile osób zostanie na dłużej i wejdzie na reklamę na Twojej stronie to już nikt nie wie, zależy czego reklamy im się akurat wyświetlą, jak zainteresuje ich strona itd.

Na prawie się nie znam, ale rozumiem to tak, że płacąc za usługę nie musisz tego nigdzie zgłaszać i mieć firmy. Po prostu kupujesz sobie jakąś usługę. Inaczej sytuacja wygląda gdy zarabiasz, wtedy już wchodzą podatki. Słyszałem, że wystarczy po prostu wrzucić to w zeznanie podatkowe za dany rok, ale nie wiem na ile to informacje wiarygodne, nie robiłem tego. Może tu @Tomek Sochacki coś więcej, orientujesz się?
Edit: ok, już trochę wcześniej wyjaśnił :)
komentarz 17 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
edycja 17 lutego 2019 przez Layoutowiec

@Tomek Sochacki, @Arkadiusz Waluk, ok już rozumiem na czym to polega a jeszcze nawiązując do zarabiania to trzeba zakładać działalność gospodarczą czy jest jakaś inna możliwość ?

komentarz 17 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
z tym zarabianiem to różnie bywa... są pewnie miejsca, gdzie możesz udostępniać miejsce reklamowe bez DG, może jakieś umowy o dzieło itp., ale to tak na krótką metę, bo generalnie jeśli jakaś firma będzie chciała u Ciebie wykupić miejsce reklamowe to w 99% przypadków będzie chciała na to FV.

Ponad to z mojego doświadczenia wiem, że w większych firmach zajmują się tym osobne działy, które np. uzgadniają reklamy z agencją/domem mediowym i potem wymagają statystyk i dokładnych danych oraz oczywiście FV. Także reasumując szczerze to nie widzę za bardzo możliwości omijania FV, zresztą teraz słyszałem, że są jakieś ugli podatkowe dla nowych firm. Niedawno znajomy otwierał swoją DG i z tego co mówił to przez 6 miesięcy płaci tylko nfz, obecnie min. ok. 342zl, a potem przez 1,5 roku tzw. mały ZUS, ale to mmusiałbyś sobie sprawdzić bo to nie potwierdzona informacja, ja mam DG już kilka lat więc nie interesuję się za bardzo tymi nowinkami dla nowych DG.

No i pamiętaj, że często jest tak, że najpierw przez jakiś czas więcej dokładasz do interesu niż wyciągasz, ale z czasem się to zmienia :) Pomalutku do celu.
komentarz 17 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Ok. czyli najlepiej założyć DG, nie poddawać się przy dokładaniu do interesu i ulepszać ciągle swoją stronę, ok

Btw. co myślisz o niej teraz w sensie o jej wyglądzie

Btw2. Czy myślisz że ma ona potencjał na jakiś większy interes za jakiś czas ?

A i jeszcze mógłbyś mi wyjaśnić co zrobić aby moja strona miała w URL http lub https ?

Edit: I przy URL jest może możliwość zmiana URL podstron w sensie żeby nie pisało np. technologyweb.pl/recenje tylko coś tam innego zamiast recenzje

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2019 przez bOY123 Początkujący (420 p.)
adblast?
komentarz 17 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
próbowałeś może tego rozwiazania
komentarz 17 lutego 2019 przez bOY123 Początkujący (420 p.)
nie ale możesz się zainteresować tym
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@Layoutowiec, nie chcę Cię dobijać ale ta strona nadal kuleje.

404 jak przechodzisz z recenzje na motywacje z ciemnym tłem (chociażby).

Raz masz home a reszta po polsku. Jest przecież strona główna, nie?

Novox NC1 - Recenzja

Witam! Dzisiaj pod lupę weźmiemy Macbooka air 2018.

Czytaj Dalej

To również.

I według mnie ten ciemny motyw jest okropny bo strona wygląda jakby jałowa(nie ma cieni/załamań, oddzielenia jednej sekcji od drugiej).

Tak że na razie bym się wstrzymał z jakąkolwiek reklamą a jedynie upiększał i wzbogacałbym stronę o jakieś treści i tylko dawał wzmianki na FB że coś takiego istnieje.

Jak się spodoba komuś treść na stronie to sam będzie polecał znajomym i nie tylko.

komentarz 17 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
No może masz rację. Oczywiście poprawię te błędy I popracuję jeszcze nad ciemnym motywem. A to home to właściwie jest specjalnie no bo wydaje mi się że brzmi lepiej niż strona główna. Masz racje wstrzymam sie jeszcze może kilka tygodni a pod względem wizualnym tak bardziej ogólnie jest bardzo źle?
komentarz 17 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

A to home to właściwie jest specjalnie no bo wydaje mi się że brzmi lepiej niż strona główna.

Właśnie się mylisz bo przeglądnąłem kilka ważniejszych stron i większość już nie używa nawet strona główna/home tylko swego loga (i to jest nawet intuicyjne ) do tego a home spotkałem tylko na zagranicznych stronach a ich polski odpowiednik ma stronę główną.

komentarz 17 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
No dobra dobra zmienie to na strona główna a po za tym logo tez przenosi na index

A i co jest źle ogólnie
komentarz 17 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
To może zrezygnuj całkiem ze strony głównej a pozostań przy samym logo.

PS. ja bym to raczej traktował jak bloga bardziej niż jak stronę( strona to raczej bogatsza jest w treść) a ty tam jednak 'starasz się' doradzać ludziom niż dawać obszerne artykuły na dany temat.
komentarz 18 lutego 2019 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
przemyślę to może masz rację.

A co to dokładniej znaczy że jest bogatsza w treść ?

I według Ciebie jeżeli artykuły będą bardziej obszerne to można to wtedy traktować jako stronę ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Offtop przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...