• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oc Procesora problem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
425 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez dawid6442 Nowicjusz (120 p.)
Witam mam problem z podkręceniem procesora na płycie głównej asrock b360m pro4 konkretniej w biosie jest zakładka oc w której mam już jakby ustawione max oc na 4,3ghz na żółto wyróżnione informacje o oc natomiast jest jakaś blokada która daje max 4.1ghz.Pozostałe informacje o cpu w zakładce oc są inne nie znam sie na tyle dobrze żeby tyle kombinowac ale nigdzie nie ma opcji do zwiekszenia taktowania.Próbowałem także w programie Intel(R) Extreme Tuning Utility leczy dy dałem na 4,3ghz i właczyłem test dalej używało max 4.1ghz a temperatura wynosiła max 62stopnie przez test 1min na 100% zużycia procesora.Jakieś porady co może być przyczyną?

procek: i5 8600k

płyta główna: asrock b360m pro4

ram: 16gb corsair

karta graficzna: rtx 2080 duke oc

zasilacz: 750w

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2019 przez Christopher Dula Obywatel (1,100 p.)
Witaj,na b360 nie podkręcisz tego procesora,4.3Ghz osiągane jest w trybie turbo i to pewnie tylko dla jednego rdzenia,w standardzie.

Chcesz się bawić w OC -> płyta główna do wymiany,no i czeka cię inwestycja w dobre chłodzenie.
komentarz 17 lutego 2019 przez dawid6442 Nowicjusz (120 p.)
Być może tak jest dziś zaktulizowałem bios w nadzieji ze cos sie zmieni ale nic to nie dało te 4.3ghz nie jest nawet osiogalne gdy robiłem testy programem intela.odziwo po aktulizacji biosa pokazuje mnożnik rdzzeni wiekszy niz wczesniej domyślny 42.000x  po teście faktycznie najwieksze taktowanie było 4.18ghz zamiast 4.10ghz.Chłodzenie posiadam w miare przyzwoite wazne ze nie boxowe (SILENTIUMPC FERA 3 HE1224 120MM )
komentarz 17 lutego 2019 przez Christopher Dula Obywatel (1,100 p.)
Niestety na pewno tak jest :( pomyśl o płycie głównej z z370
komentarz 18 lutego 2019 przez dawid6442 Nowicjusz (120 p.)
No nic narazie szkoda mi pieniedzy wydawać dopiero co kupiłem rtxa a chciałem podkrecic procek ze wzgledu długiego ładowania gry anthem lecz odkryłem ze powodem był dysk nie procesor więc przeniosłem z hdd na ssd i różnica nie do opisania ponad z 40s ładowania jest jakieś 10.Dzięki za pomoc
0 głosów
odpowiedź 18 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Jak byś startował z tego dysku to byś miał jeszcze troszkę szybciej.

komentarz 18 lutego 2019 przez dawid6442 Nowicjusz (120 p.)
Wlasnie sie zastanawialem nad kupnem tego m2 a to 2 wejacie tez m2 to na wi fi? Bo jest napis cos wi fi to pewnie karta sieciowa tak?
komentarz 18 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
tak
komentarz 18 lutego 2019 przez Christopher Dula Obywatel (1,100 p.)

@PolYGlok,

Czy warto wydawać 500 zł dla sekundy lub dwóch urwanej z czasu ładowania gry ?

To już zdecydowanie lepiej zmienić płytę na coś nadającego się do OC.

komentarz 18 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Szczerze to ani na to co ja napisałem a ty @Christopher Dula na razie nie warto skoro osiągnął swój cel i nie za bardzo ma skąd wziąć kasę.

Jeżeliby myślał od początku o OC to by kupił inna płytę- przy tym procku i tej karcie na razie nic nie musi majstrować. Jak już będzie widział że mu nie wystarcza to można wymienić płytę i zrobić OC.
komentarz 19 lutego 2019 przez dawid6442 Nowicjusz (120 p.)
Póki co wszystko wyatarczy tyle ze zastanawiam sie nad wymianą tego hdd bo masakrycznie głośno chodzi, czasem gdy nic nie robie na pc to po chwili zaczyna chodzic jakby mial zaraz wyskoczyc pomimo tego że system jest na ssd. Czy jest jakiś dysk hdd warty uwagi do gier  bo ten co teraz mam to jakiś gniot mi sie wydaje a ma dopiero z rok

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 3 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 724 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 404 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...