• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wyciągnąć jeden wiesz z bazy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2015 w PHP przez lopusster Początkujący (340 p.)

Witam,

Chciałbym wypisać na stronie po kolei posortowaną i nieindeksowaną tabelę z bazy danych za pomocą pętli w kodzie PHP. 

Czy jest funkcja/metoda, która wyodrębni n-ty wiersz z całej tabeli?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No raczej tak, select `kolumna` from `tabela` where id='twoje id'
komentarz 18 lipca 2015 przez lopusster Początkujący (340 p.)
No właśnie chciałbym uniknąć używania id, bo w przypadku usuwania wierszy często występuję luki. Myślałem, że jest jakaś instrukcja w PHP do "wyciągania" kolejnych wierszy.
komentarz 18 lipca 2015 przez lopusster Początkujący (340 p.)
/* całą tabelę zapisałem w zmiennej i właśnie z niej chciałbym wyjąć wiersz */
komentarz 18 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Tak działa baza danych, chcesz by ci przemieliło wszystkie wiersze w jednej tabeli i zostawiło układ w drugiej tabeli? wiesz co się wtedy stanie ? twoje rekordy będa jak kaszanka...

Pokaż kod.
0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)

Normalnie zapytaniem:

SELECT nazwa_kolumny FROM nazwa_tabeli WHERE id=nr_id

Pozdrawiam.

0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
edycja 18 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk

Jeśli chodzi Ci o pobranie po ID to tak jak koledzy wcześniej napisali możesz pobrać po prostu warunek - WHERE.

Albo jeśli nie to, to może chodzi Ci o LIMIT? Możesz dzięki niemu pobrać dowolną ilość rekordów, a dodając do tego OFFSET możesz też wskazać rekord od którego zacząć. Czyli np. robiąc tak:

SELECT * FROM tabela LIMIT 1 OFFSET 5

Pobierzesz jeden rekord zaczynając od 5 6. Może takie pytanie po co Ci to? Może wtedy ktoś bardziej coś doradzi.

EDIT: Sorry, mały bład, zapędziłem się lekko. Jeśli zapiszemy OFFSET 5 to zacznie oczywiście wybierać od 6 a nie od 5 ;)

komentarz 18 lipca 2015 przez lopusster Początkujący (340 p.)

Nie chodziło mi o to, ale takie zapytanie jest dla mnie równie pomocne. W końcu nie ma jednego słuszego sposobu rozwiązania danego problemu. 

Dzięki wielkie wink

komentarz 18 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
No nadal nie bardzo wiem o co chodzi ale jeśli to Ci pomogło to cieszę się i nie ma za co ;)
0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Czemu tabela nie ma indeksu?
0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2015 przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
$id = ($_GET['id']);

SELECT * FROM NAZWA_TABELI WHERE ID = {$id} LIMIT 1

Nie musi być to ID może być to cokolwiek.

W moim przypadku bierzę id wpisane w inpucie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2015 w PHP przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w SQL, bazy danych przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 335 wizyt

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...