• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs z UE czy uczenie się na własną rękę? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
138 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez No_olka Nowicjusz (120 p.)
Na początek chciałam się przywitać jako, że jestem nowa:)

Mam proste pytanie i oczekuję szczerych i dosadnych opinii:)

Na początek aby dodać trochę czynników ważnych dla Was do oceny sytuacji. (i serio....jak na kobietę staram się streszczać:D)

Mam 30 lat i myślę o przebranżowieniu się. Konkretnie - tworzenie stron www, aplikacje webowe później.

komputery i rozwiązywanie problemów - samouk od podstawówki kiedy dostałam pierwszy PC, wręcz cieszy mnie jak coś sama naprawie, znajdę rozwiązanie, zarówno system jak i urządzenia. Nie pamiętam kiedy mój komp był u informatyka. formaty, problemy systemowe, ratowanie dysku i odzyskiwanie ostatnich danych to dla mnie nie problem. Jak czegoś nie wiem to szukam, Język angielski - spokojnie oglądam filmy i seriale bez napisów i 90% rozumiem. Od małego otoczona językiem (muzyka, filmy, zagraniczne chaty kiedyś) Dodatkowo zmysł trochę artystyczny jest też (rysunek, fotografia) co uważam przyda się przy tworzeniu stron.

Liceum - mat-fiz-inf (z czego dobrze szedł tylko inf...) robiłam szablony dla blogów, przerabiałam grafiki w Photoshopie, wrzucałam na serwer i miałam stronę na której wstawiałam gotowe do pobrania paczki html na blogi. Także coś tam liznęłam.

Ale dzisiaj nie robię nic z tym związanego.

Po przebadaniu różnych historii życiowych na forach, blogach itd itp. i czytaniu porad różnych ludzi trafiłam na stronę Pana Zelenta.

Przejrzałam w 2 dni wszystkie odcinki html oraz css, zrobiłam stronkę na tej podstawie na divach, z wgrywaniem fontello i inne rzeczy, które były tam poruszane. Co najważniejsze, zrozumiałam to co było przekazane w filmikach, rozumiem co, jak, dlaczego. Nie robiłam kopiuj wklej tylko wszystko sobie pisałam. Nie ściągałam też plików z odcinków tylko sobie notowałam, rysowałam i stworzyłam coś tam na tej podstawie (mistrzowstwo Pana Zelenta, bo trzeba potrafić przekazać tak wiedze, szacun) Wiadomo, ze to tylko podstawy ale wyszło z tego coś i cieszyłam się jak małe dziecko:D

I teraz ważne ale to bardzo ważne pytanie:

Mam możliwość pójścia na kurs finansowany z UE darmowy : Programowanie: tworzenie stron www, bazy danych i zarządzanie nimi. Kurs trwa rok....

Czy taki kurs z Waszej perspektywy i doświadczeń coś mi da? Czy stracę czas na zajęciach w grupie, gdzie wykładowca musi swoją uwagę dzielić na 10 osób.

Pomimo tego, że pracuję to mam na niego czas, ale czy nie nauczę się tego sama szybciej?

Czy ewentualnie dobrze jest iść na niego żeby mieć jakiś papierek? Chodzić, słuchać, działać tam ale w domu jeszcze samej się edukować?

Przepraszam za epopeję:D

Pozdrawiam
Możliwe odpowiedzi:
Idź na kurs (1 głos, 20%)
Ucz się sama, szkoda czasu na kursy:) (4 głosów, 80%)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 11,247 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 592 wizyt

92,550 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...