• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start! czy Bootstrap w 24 godziny? - Którą książkę wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
600 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

Witajcie,

po HTML, CSS i JavaScript chcę poczytać trochę  o frameworkach. Z racji, że wybrałem bootstrapa, biorę pod uwagę dwie pozycje

Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start! 

lub 

Bootstrap w 24 godziny. 

Którą wybrać? 

A może macie jakieś lepsze książki dla początkującego.

komentarz 15 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Może odpowiedź nie jest taka jakiej oczekujesz ale bootstrap nie jest najlepszym wyborem, i nie chodzi tylko o niego ale również foundation itp.

https://soanvig.github.io/dlaczego-nie-potrzebujesz-bootstrapa/
komentarz 15 lutego 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję, trudno mi cokolwiek komentować bo nie znam się w ogóle na tym. To jak tworzyć wyglądy stron "ręcznie"? Zupełnie nic o tym nie wiem.
komentarz 15 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
chodzi ci o css?
komentarz 15 lutego 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Mam dokładnie na myśli - co dalej mam robić, żeby nauczyć się projektować strony. Przerobiłem HTML,CSS i książkę JavaScript.

Co dalej?
komentarz 15 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

Jeśli chodzi o sam wygląd to na pewno jakiś preprocesor css'a, dziś to najlepiej Sass (scss syntax) i głębiej css, MDN jest dobrym źródłem. Jeśli chcesz się uczyć to nie kupuj książek tylko ucz się z dokumentacji technicznych (takich jak mdn) i przede wszystkim musisz sam szukać

komentarz 15 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
@Kubs , a jeśli chodzi o freamworki js'a to najpierw solidnie js ;) Na kanale Hello Roman jest odcinek o tym co trzeba umieć żeby myśleć o freamworkach
komentarz 15 lutego 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję. A jak mogę 'głębiej' wejść w CSS? Na razie znam jedynie marne podstawy.
1
komentarz 15 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Kanały na YT takie jak:

KoduJE

Overment

Strony:

MDN

css tricks

webkod.pl

 

I tak jak mówiłem sam szukaj ;)

potem możesz szukać haseł css grid i flexbox oraz media queries
komentarz 15 lutego 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Bardzo bardzo dziękuję. Zdecydowanie klarowniejsza nauka wg. takiego planu.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 15 lutego 2019 przez Comandeer Guru (600,730 p.)

Wybierz oficjalną dokumentację. I mówię całkiem szczerze, nic więcej do pracy z Bootstrapem – który jest zbiorem gotowych komponentów na stronę – nie jest potrzebne.

komentarz 15 lutego 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
A dalej..? Jak dojść do momentu żebym sam mógł stworzyć prostą stronę - zdjęcia, zakładki 'kontakt' itp.

Gdzieś czuje, że utknąłem i nie wiem w którą stronę dalej iść. Niby informacji wszędzie wokół ale jakoś nie idę do przodu. Co polecasz?
komentarz 15 lutego 2019 przez niezalogowany
zależy co chcesz zrobić jeżeli ma to być bardzo prosta strona to możesz zacząć po opanowaniu flex/grid
komentarz 15 lutego 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Rozumiem. Polecę według listy podanej wyżej przez @Milesq .Ty też wspominasz o tym grid i flex. Myślę, że to dobry plan.

Dziękuje.
1
komentarz 15 lutego 2019 przez niezalogowany
komentarz 15 lutego 2019 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuję, przejrzę. Zwłaszcza ten pierwszy ma dużo o CSS.

Ileż tego wszystkiego jest. Łatwo się zgubić w gąszczu tych wszystkich informacji :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 853 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 967 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w HTML i CSS przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...