• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nie dziala opcja "limit" w zapytaniu do bazy MySQL

0 głosów
31 wizyt
pytanie zadane 15 lutego w SQL, bazy danych przez borygooo Nowicjusz (220 p.)
Mam w Xampie w bazach danych   tablice "salda" w ktorej jedna z kulumn to month. W tablicy są 3 wiersze gdzie wartosc month to odpowiednio 1,2,3. W celu otrzymania liczby miesiecy zapytałem baze:

"select miesiac from salda order by miesiac desc limit 1"

spodziewałem sie otrzymać 1 zapis o wartości 3 a otrzymuje w wyniku 3 zapisy (odpowiednio: 1,2,3) . Tak jakby opcja "limit" w ogole nie dzialala. Co robie zle?
Po co mi ta wartość? W bazie bedzie przybywalo wierszy z kolejnym miesiacem. Pytnie ma na celu sprawdzic ile miesiecy (czyli zapisow ) jest juz w bazie i potem za pomoca petli wyrzucic wiersz po wierszu salda . Może macie na to inny pomysł?
Z góry dziekuje
Krzysiek
komentarz 15 lutego przez Asertywny Gaduła (4,020 p.)
SELECT miesiac FROM salda LIMIT 1 -- a tutaj działa?
komentarz 15 lutego przez borygooo Nowicjusz (220 p.)
nie,  podobnie pokazuje wszystkie 3 miesiace tyle ze w domyslnej kolejnosci czyli 1,2,3. Dodam że zasymulowalem  to pytania w Sqlite i tu dziala poprawnie.

Dla potrzeb komentarza moją kwerendę troche uprościłem bo rzeczywiste pytanie wygląda tak jak ponizej . Jednak problem z limit jest ten sam. Mysql zwraca wynik w postaci 3 wersow. Oryginalne pytanie:

SELECT salda.month FROM `salda`join `users`  WHERE users.login='sam' and users.id=salda.lokator_id order by month desc limit 1

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w SQL, bazy danych przez Marshall_ Początkujący (350 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 2,314 wizyt
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

62,231 zapytań

108,343 odpowiedzi

226,151 komentarzy

34,593 pasjonatów

Przeglądających: 149
Pasjonatów: 12 Gości: 137

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...