• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po powiększeniu partycji, windows nie widzi miejsca

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
148 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Stami Gaduła (3,790 p.)
edycja 15 lutego 2019 przez Stami

Witam. Ostatnio powiększyłem sobie partycję C, z 40GB na 50GB, poprzez ubuntu, narzędziem diskParted. Ubuntu widzi wszystko dobrze - partycja ma 50GB, jednak windows widzi tylko 40GB.

W zarządzaniu dyskami dochodzi do sytuacji, gdzie w jednym miejscu wyświetlane jest 40GB (39,06GB - u góry), a w drugim 50GB (48,83 - na dole)
ScreanShot zarządzania dyskami: https://zapodaj.net/images/49809615a0927.png

Jak mogę naprawić ten błąd?

Z góry dziękuje za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2019 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
wybrane 15 lutego 2019 przez Stami
 
Najlepsza
Generalnie nie powinno się ingerować w Windowsowe partycje z poziomu Linuxa i vice versa.

Ciężko cokolwiek więcej powiedzieć, screen jest niskiej jakości i niewiele na nim widać. Mógłbyś wstawić go w troszkę lepszej jakości?
komentarz 15 lutego 2019 przez Stami Gaduła (3,790 p.)

Grafikę wstawiłęm na osobny portal wink

komentarz 15 lutego 2019 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Na przyszłość pamiętaj, żeby nie ingerować w partycje między systemami.
Podejrzewam, że te partycje nie były obok siebie.

Czy na tym dysku, który podzieliłeś na C i D masz zainstalowany jakiś system? Polecam zrobić backup danych, wyczyścić ten dysk, a następnie podzielić go ponownie.
komentarz 15 lutego 2019 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Czyli reinstalacja windowsa powinna pomóc
komentarz 15 lutego 2019 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Nie jestem pewny, czy reinstalacja Windowsa wystarczy. To nie zmieni układu partycji, więc one dalej nie będą obok siebie. Najlepiej sformatować ten dysk 120 GB i podzielić go jeszcze raz.
0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Nie mieszaj między systemami... Cofnij na Ubuntu co zrobiłeś, a potem zrób to samo tylko przez Windowsa, tak żeby system mógł sobie przyswoić zwiększone miejsce
komentarz 15 lutego 2019 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Przez windowsowe narzędzia nie mogłem tego zrobić - partycje i wolne miejsce nie były ustawione obok siebie, ubuntu sobie z tym teoretycznie poradził (nie patrząc na problemy z windowsem)
komentarz 15 lutego 2019 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Co do cofnięcia zmian, to już tyle tam namieszałem, że raczej będzie ciężko :/

Chyba że, chodzi tylko o przywrócenie starych rozmiarów partycji(?)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 678 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,985 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...