• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop do programowania i grania 4500zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
350 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez djm97 Nowicjusz (230 p.)
edycja 15 lutego 2019 przez djm97
Witam. Niedługo zacznę studia informatyczne i poszukuję laptopa który będzie służył do programowania i grania. Mój budżet to 4500 zł max. Czytałem dużo recenzji i opinii odnośnie firm typu MSI Acer Asus Lenovo, jednak nie potrafię się zdecydować. Prosiłbym bardzo o pomoc. Zależy mi na dobrej pracy baterii oraz żeby najnowsze tytuły działały bez problemu(średnie ustawienia wystarczą). Z jakiego sklepu również polecacie kupić :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 lutego 2019 przez dxr Obywatel (1,240 p.)
Laptop gamingowy + mocna bateria? Nie wiem... :P

Gamerem nie jestem, ale robię grafikę 3D i obliczenia kwantowo-mechaniczne. Do tego celu kupiłem sobie MSI GV62 i... no bebechy mocne, ale bateria to żenada. Dwie godziny i po baterii. Obudowa też niezbyt. Plastik i tyle. Zainstalowanie Linuxa to był dramat, pomimo, że jestem starym wyjadaczem :) przez kartę Nvidii straciłem ze 2 godziny zanim można było normalnie korzystać.

Teraz wiem, że nie warto żałować pieniędzy na sprzęt, który będzie służyć do pracy... Pamiętaj, że jak coś jest do wszystkiego to jest też do niczego (no chyba, że zapłacisz 12 tys. za takie cudo). Może oceń priorytety? Ważniejsze studia czy granie? :)
komentarz 15 lutego 2019 przez djm97 Nowicjusz (230 p.)
Właśnie widziałem film o MSI GV62 no i faktycznie ta obudowa była niezbyt. Laptopa będę w większości używał w domu, więc w sumie bateria nie jest sprawą aż tak priorytetową. Ważne jest żebym mógł na nim swobodnie programować i pograć, dlatego prosiłbym o pomoc jaki sprzęt wybrać :)
komentarz 15 lutego 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

@dxr,

Zainstalowanie Linuxa to był dramat, pomimo, że jestem starym wyjadaczem 

Co zrobiłeś żeby było ok? Ja zainstalowałem, że niby ok, ale mam wrażenie że w spoczynku ma wyższe temperatury niż Windows. No i chłodzenie się nie włącza.

komentarz 15 lutego 2019 przez djm97 Nowicjusz (230 p.)
Czy lepiej będzie zaczekać do maja na premierę nowego Lenovo Legion y540 ?
1
komentarz 15 lutego 2019 przez dxr Obywatel (1,240 p.)

@Ehlert,
jeżeli system się bootuje to znaczy, że coś poprawili w Noveau i będziesz miał łatwiej. Mimo to jest to skomplikowany proces i jak chcesz o tym pogadać to załóż osobny topic.

Poza tym, twoje problemy nie wyglądają na spowodowane grafiką.

komentarz 15 lutego 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

@djm97, Y540 to już raczej  nie podany przez Ciebie pułap cenowy smiley

komentarz 15 lutego 2019 przez djm97 Nowicjusz (230 p.)
W dniu premiery ma kosztować około 4000 zł z tego co na stronie czytałem.
komentarz 16 lutego 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Y540-17 kosztuje około 8k zł, więc na to bym nie liczył.
+1 głos
odpowiedź 16 lutego 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Jest to budżet który wystarczy na przyzwoity sprzęt.

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/1TB GTX1050 (refflink)
Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050 

Matryca FULL HD matowa IPS dobrej jakości, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

Do tego dysk SSD WD 250GB M.2 2280 PCI-E SSD Black https://www.x-kom.pl/lista/70216rk0f

0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2019 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Ja polecam zerknąć na Acer Predator Helios 300

Podobne pytania

–1 głos
5 odpowiedzi 699 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez mwit Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...