• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cache wtyczka do wordpress

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
288 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w Systemy CMS przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Poszukuję wtyczki do wordpress cache z możliwością ustawienia, by podczas edytowania strony nie czyściło wszystkich cache, tylko cache danej zaktualizowanej strony.

Używam wtyczki Cache Enabler w której jest taka opcja, ale niestety ta funkcja nie działa i usuwa automatycznie wszystkie cache przy każdej wprowadzonej zmianie.

Zna ktoś może taką wtyczkę w której dana funkcja działa poprawnie?
komentarz 26 marca 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)

Ok, rozwiązano.

Jak wspomniał dxr WP Fastest Cache załatwia sprawę.

Tylko czyszczenie cache dla pojedyńczej strony nie znajduje się na stronie edycji produktu, tylko w katalogu produktów woocommerce, w tabeli znajduje się opcja cache i przy każdym produkcie clear.

Czyszczenie działa, reszta cache pozostaje jak należy.

Wszystko w darmowej wersji.

Jednak nadal trzeba czyścić ręcznie przez ftp np. strony kategorii produktów, ale to już znacznie szybszej i rzadziej potrzebne..

Tak można zachować szybciuśką stronę wordpress woocommerce, bo w przeciwnym razie to taka kobyła, że szkoda słów xD

(od strony administratora nadal kobyła, ale ważniejszy jest klient :) )

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 lutego 2019 przez dxr Obywatel (1,240 p.)
wybrane 26 marca 2019 przez pirouetti
 
Najlepsza
A co za różnica? Masz 10 letniego bloga z 5 postami dziennie, że czyszczenie całego cache jest obciążające?

Ja spotkałem się z WP Fastest Cache i miał tą opcję. To było spory kawałek czasu temu więc ta funkcjonalność może być obecnie dostępna tylko w premium.

Jeśli masz multisite to sprawdź też czy ta twoja wtyczka go obsługuje. Może to być przyczyną. Spróbuj może rozwiązać ten problem. Skoro funkcjonalność jest to jest szansa, że dopieszczona jednak zadziała :)
komentarz 16 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
edycja 16 lutego 2019 przez pirouetti
Postaram się jakoś poprawić funkcjonalność tej właśnie.

Choć nie za bardzo widzę, co mógłbym zrobić.

Opcje są całkiem proste i po prostu nie działają.

Spróbuje opisać swój problem na stronie wtyczki wordpress, bo nie udało mi się znaleźć forum bezpośrednio na stronie twórcy wtyczki.

Dla mnie to ogromna różnica.

Obsługuje sklep internetowy ponad 2000 produktów.

Wprowadzam zmiany w jakiejkolwiek stronie lub uzupełniam opis produktu i z kilkudziesięciu lub ponad kilkuset mega cache robi się 0, wszystko od nowa się musi cachować.
komentarz 16 lutego 2019 przez dxr Obywatel (1,240 p.)
O stary... sklep na wordpressie. Współczuję :)

Gdzie masz tą aplikację? Na hostingu czy na VPS-ie?

Jeśli na hostingu to zasadniczo zostaje ci się kombinować z wtyczkami. Przejrzyj dostępne opcje. Są wtyczki, które potrafią czyścić cache "z palca". Wtedy masz pewność, że nie usunie się nic innego.

Ale zakładam, że jednak masz ten sklep na VPS-ie, bo w przeciwnym wypadku nie robiłoby ci większej różnicy czy się czyści cały cache czy nie. Obciążone są wtedy zasoby prividera nie twojego VPS-a. No chyba, że masz jakiś kiepski hosting, który nakłada ograniczenia...

Jeśli masz VPS-a to możesz skonfigurować sobie cache po stronie serwera i dopieścić go tak, że wszystkie wtyczki na raz nie zrobią ci tak dobrze :)
komentarz 18 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Czemu współczujesz? A co w zamian byś polecał?:)

Jest na hostingu oczywiście.
komentarz 18 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Chodzi mi o szybkość oczywiście z cache czas do pierwszego byte'a to 100 - 200ms.

Bez cache w zależności od strony od 1 sekund 1,5 s nawet do ponad 2 s czas do pierwszego byte, czyli ten czas kiedy nic się nie pokazuje na stronie tylko pustka, w której oczekiwaniu klienci bardzo szybko tracą cierpliwość.
komentarz 19 lutego 2019 przez dxr Obywatel (1,240 p.)
Wordpress to koszmar administratora. Bardziej się denerwuję tylko kiedy mam grzebać w windowsie :)

W takim razie nawet po wyczyszczeniu całego cache powinien się on odtworzyć w przeciągu kilkunastu minut. Zobacz tą wtyczkę co pisałem na początku.
komentarz 24 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Spróbowałem tą wtyczkę co napisałeś.

Nie posiada ona opcji czyszczenia tylko jednej strony, ale działa opcja by wogóle nie czyściło przy zmianach.

Do tego działa opcja preload cache, więc jest ok.

Samo mi ładuje cache, nawet jeśli nikt nie wchodzi, a wszelkie zmiany dokonane będę sobie ręcznie usuwał cache w filezilli.

Stronę z dokonaną zmianą idzie znaleźć bardzo łatwo w wp-content/cache i usunąć ręcznie.

Nie powinno to być zbyt uciążliwe myślę.

Na daną chwilę to jedyne rozwiązanie jakie widzę :)
+1 głos
odpowiedź 16 lutego 2019 przez klikweeb Obywatel (1,480 p.)

Cześć.
Używam i polecam: https://pl.wordpress.org/plugins/autoptimize/

komentarz 16 lutego 2019 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Ta wtyczka nawet nie posiada cache

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 336 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2021 w Systemy CMS przez remoh Początkujący (390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 117 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Systemy CMS przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...