• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Python'a

0 głosów
137 wizyt
pytanie zadane 14 lutego w Python, Django przez Qeliasz Początkujący (300 p.)
edycja 14 lutego przez Qeliasz
Witam. Jestem na końcu 6 rozdziału książki Michael'a Dawsona. 6 rozdział to funkcje. Właśnie znajduje się w miejscu gdzie autor pokazuje grę kółko i krzyżyk. Napisał on w książce że teraz powinno się mieć umiejętności po przeczytaniu tego rozdziału by stworzyć grę. Chciałbym napisać samemu tą grę a potem zobaczyć jak to jest w książce. Tylko mam problem że po opanowaniu funkcji nie mam pomysłu jak w ogóle się do tego zabrać. W poprzednich rozdziałach też były gry, których nie umiałem samemu napisać. Dopiero po przeanalizowaniu kodu stwierdziłem że ten kod nie jest skomplikowany. Czy według was po przeczytaniu rozdziału o funkcjach powinienem mieć pomysł jak napisać tą grę? Czy są jakieś sposoby na efektywniejszą naukę danych rzeczy, by potem użyć ich w bardziej złożonych programach? Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 lutego przez Benek Maniak (70,740 p.)

Jak jesteś początkujący, to normalne że nie masz koncepcji. Przerobisz parę programów samodzielnie i wszystko zacznie się układać. Niestety początki są trudne, ale to dotyczy wszystkiego, np. nauki języka obcego.

Jestem na końcu 6 rozdziału książki Michael'a Dawsona. 6 rozdział to funkcję.

FunkcjE - to liczba mnoga.

komentarz 14 lutego przez Qeliasz Początkujący (300 p.)
Autokorekta się wkradła ;). Dzięki za odpowiedź

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Python, Django przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia w Python, Django przez Byczek_ Bywalec (2,540 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w Python, Django przez lukaszvip166 Początkujący (300 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

64,043 zapytań

110,429 odpowiedzi

231,265 komentarzy

47,813 pasjonatów

Przeglądających: 286
Pasjonatów: 13 Gości: 273

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...