• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak obrazu na monitorze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
edycja 14 lutego 2019 przez xTMx3
Witam.

Niedawno dokonałem wymiany płyty głównej, karty graficznej i zasilacza komputera. Wszystko niby poszło gładko ale kiedy podłączyłem w końcu wszystkie kable i uruchomiłem komputer, nie mam żadnego obrazu na monitorze. Z początku pokazał się jedynie napis " No cable connected " czy coś takiego, ale jak docisnąłem kabel to znikł i mam ciągle teraz czarny ekran i dioda na monitorze która przy uruchomionym pc normalnie świeciła na zielono teraz jest pomarańczowa jak gdyby komputer był wyłączony.

Podpięte mam wszystko w środku obudowy bo słychać wentylatorki w karcie, na procku i w zasilaczu i jedyną moją ewentualną wątpliwością podczas podłączania był panel przedni, ale skoro udało się uruchomić komputer to raczej nie jest to wina tego ( chyba że się jednak mylę ).

Płytę główną kupiłem : Acer Q67H2-AM

Zasilacz : be quiet! System power 9 500W

i Kartę graficzną : Radeon RX 560 Gaming OC 4GB

Co może być tego powodem i jak to naprawić ?

Od razu mówię że nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym pc ale moja stara karta graficzna po podłączeniu też nie działa a jeszcze wcześniej działała.
Z góry dzięki za każdą pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
wybrane 18 lutego 2019 przez xTMx3
 
Najlepsza
Karta graficzna odciśnięta? Zobacz na innym kablu. Pomarańczowa znaczy ze monitor czuwa wiec poczekaj aż się system załaduje.  Zintegrowana karta odłączona w biosie?
komentarz 14 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
edycja 14 lutego 2019 przez xTMx3
Karta graficzna dobrze dociśnięta,  kabel kupowany był niecały miesiąc temu, uruchomiony komputer jest już od czasu jak napisałem wszystko to powyżej więc jest załadowane, a w Bios wejsć nie mogę bo monitor jak był tak pozostaje cały czas czany.

 Dla pewności jednak sprawdziłem też inny kabel ale dalej to samo. Wziąłem też inny monitor i na obu kablach sprawdzałem, a teraz jak spowrotem przeszedłem na pierwszy monitor to ciągle jest napis " No cable conected" pomimo że kabel jest podpięty i wciśnięty przeze mnie tak mocno jak tylko się dało .
komentarz 17 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
A jak to wyglada na zintegrowanej grafice?
komentarz 17 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Tak samo jak z każdą inną kartą graficzną.
komentarz 17 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Dobra odepnij nową kartę. Podepnij zasilacz(nowy) , połącz monitor do płyty głównej i uruchom kompa- co się dzieje?

ps. Jak podpiąłeś do nowej karty monitor przez VGA jakiej przejściówki użyłeś?
komentarz 17 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Dalej jest czarny ekran na monitorze, dyski z tego co słychać chodzą, z mobo wydobywa się jedno krótkie piknięcie, wszystkie wiatraczki ( na procku i w zasilaczu ) też się kręcą.

A co do kabla to jest to kabel VGA-VGA i nie używam przejściówki bo i w monitorze i na płycie jest takie wejście. Przejściówki używam jedynie, gdy tą nową kartę chcę podpiąć bo w niej nie ma VGA tylko DVI.
komentarz 17 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Zrób reset Biosu, będziesz umiał?

Uruchom ponownie.
komentarz 18 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Jako że nie mam kompletnie nic na monitorze, domyślam się że miałeś na myśli reset poprzez zwarcie pinów przy CLR_CMOS ? Jeśli tak to robiłem już to i nie dało żadnego efektu.
komentarz 18 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
sprawdzałeś czy żaden z pinów w vga nie jest gdzieś zagięty?

Tak jak pisałem wyżej żółte światełko oznacza w monitorze oznacza że monitor jest podpięty a komputer po porostu nie daje obrazu na monitor i monitor czuwa w celu zaoszczędzenia energii. czyli albo kabel albo coś około karta kabel monitor.

Bip który słyszysz na początku świadczy o tym że wszystko jest OK z komputerem ale że komputer nie odpowiada już za monitor i kabel do niego podpięty -->> więc szukamy przyczyny tutaj!

Masz możliwość spróbować na hdmi, tej nowej karty?

Oczywiście podpiąłeś 6piny kabel zasilający do karty graficzej...?
komentarz 18 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Wszystkie piny są w porządku.

Co do monitora i światełka to wiedz że jest to stary monitor ( około 7 lat już mam go ) i pomarańczowe światełko świeci zawsze gdy tylko monitor jest podpięty do zasilania i nawet gdy komputer jest wyłączony. Kiedy PC jest włączony światełko zmieniało się dotychczas na zielone, a teraz ciągle jest tak jak jest.

Nie mam możliwości sprawdzenia na hdmi bo w monitorze nie ma wejścia na nie. Jest jedynie na VGA, a przejściówki z HDMI na VGA lub odwrotnie są mało spotykane ( o ile wgl istnieją ).

I oczywiście że podłączałem 6 pinowy kabel do karty.
komentarz 18 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
A sprawdzałeś czy ten zasilacz działa u brata?
komentarz 18 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Sprawdzałem. U brata też nie działa , pomimo że brat ma trochę słabsze podzespoły i wymaga mniej W.
komentarz 18 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Dobra, już znalazłem prawdziwą przyczynę problemu. Okazało się, że miałeś rację i to nie zasilacz jest problemem, tylko właśnie gdzieś przy kablu. Konkretnie okazało się, że przejściówka jest zepsuta ( nie wiem konkretnie co w niej jest nie tak, ale to ona wszystko blokowała ). Jak wczoraj sprzątałem po sobie cały rozłożony bajzel znalazłem jakąś inną przelotkę i przypadkowo ją niedawno podłączyłem i zadziałało.

Trochę to dziwne bo przed tą znalezioną przypadkowo przelotką próbowałem 2 inne, więc od razu wykluczyłem taką opcję, ale skoro ta trzecia działa to znaczy, że nie ma więcej potrzeby rozgrzebywać temat.

Dzięki wielkie za pomoc.
komentarz 18 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
To fajnie że działa :)

 

PS. To jest taka żywa poparzona ręka mordercy pokazana zaraz przed napisami końcowymi w horrorze która świadczy o tym że jednak mordercy udało się przeżyć pożar a reżyser zostawił sobie furtkę na nakręcenie kolejnej części filmu...

Wiem że dla Ciebie to nie istotne ale ja bym jednak rozgrzebał temat bo mnie nadal ciekawi dlaczego twój zasilacz nie działał u brata...??
komentarz 18 lutego 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się że u brata też chyba użyłem tej właśnie przelotki.
komentarz 18 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
No to luz :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dolyn3k Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Galll Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,628 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...