• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

własny OS na własny sprzęt

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2019 w C i C++ przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
Witam, czy ktoś może mi doradzić jak mniej więcej a raczej od czego zacząć pisanie OS-a na sprzęt typu przenośna konsola? Chodzi o to czy np.  nintento switch ma własny system i czy był on pisany on nowa czy może był przerobiony z jakiegoś innego? Czy da się napisać system inaczej niż tradycyjnie jak na komputery czy co? Może jakieś linki, książki, podpowiedzi? Mam ogólnie projekt przenośnej konsoli do gier kwestie techniczne i prototyp mam ogarnięte tylko pozostaje kwestia systemu na ten właśnie sprzęt.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2019 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
komentarz 13 lutego 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie przesadzajmy, bo sie zniecheci jak zobaczy spis tresci :D.

@Ziito, jak chcesz robic wlasna konsole, to polecam wziasc raspebbry pi + wyswietlacz + obudowe i chyba nie ma sensu sie bawic z robieniem wlasnej plytki. Oczywiscie mozesz jesli chcesz, ale zobaczysz ze nawet ze strony elektronicznej to nie jest 5 min, bo stworzenie schematow + plytki zajmie Ci troche czasu, a zle dobrane rezystroy czy cos moga cos uszkodzic. Oprocz tego musisz sie martwic o kompatybilnosc + napisac wlasne gry itd.
komentarz 13 lutego 2019 przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
Jak napisałem sprzęt mam chodzi mi soft...
komentarz 13 lutego 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A jaki to sprzet jesli mozna zapytac? Oparty na mikrokontrolerze, czy procesorze? Bo jak masz procesor, to wgraj linuxa i tyle
komentarz 13 lutego 2019 przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
to ma byc wydajne a nie dzialać jak telefon z androidem
komentarz 14 lutego 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Przecież nie każdy Linux to ociężały Android. Jeśli chcesz zrobić coś własnego, to lepiej oprzeć się na gotowych rozwiązaniach, niż wymyślać koło na nowo. Np. jądro Linuxa jest taką podstawą programistyczną pod własny OS.
komentarz 14 lutego 2019 przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
Ok, pójdę za radą. Wielkie dzięki zamykam temat.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez mleko22 Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 321 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...