• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy to są klasy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
149 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2019 w C# przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)

Cześć, mam plik, w którym są funkcje, jednak pierwsze dwie linie są zajęte przez to:

Dictionary<int, int> charToBr = new Dictionary<int, int>();
Dictionary<int, int> brToChar = new Dictionary<int, int>();

Mam pytanie, czt Dictionary<int, int> to są klasy? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

Z góry dziękuję za odpowiedź

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2019 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)

Tak, `Dictionary` jest klasą z z typami generycznymi. Ta klasa jest bardzo użyteczna, tutaj jest jej wyjaśnienie.

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2019 przez obl Maniak (51,280 p.)

To jest klasa przeznaczona do obsługi przechowywania danych klucz -> wartość, gdzie w nawiasach <> podajesz typ argumentów, jaki przyjmuje klucz i wartość przechowywana pod tym kluczem. Opisywałem to kiedyś na mojej stronie tutaj.

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2019 przez DarthMazut Bywalec (2,990 p.)

Dzień dobry smiley

Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, Dictionary jest klasą a mówiąc ściślej kolekcją.Działa to w ten sposób, że gdy dodajesz do tej kolekcji jakiś obiekt to przyporządkowujesz mu pewien klucz, a później możesz odszukać ten obiekt za pomocą tego klucza. Kolekcja Dictionary wykorzystuje ideę tablicy haszującej, stąd odszukanie i pobranie odpowiedniej wartości jest bardzo wydajne.

Zachęcam do przeglądnięcia dokumentacji na MSDN:

https://docs.microsoft.com/pl-pl/dotnet/api/system.collections.generic.dictionary-2?view=netframework-4.7.2

naprawdę nie gryzie i czyta się ją w miarę przystępnie. smiley

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 5,463 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w C# przez timrh Mądrala (6,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 76 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 646 wizyt
pytanie zadane 23 września 2019 w C# przez Bezy Bywalec (2,280 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...