• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra mobilna - javascript?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,002 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w JavaScript przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
Hej, w javascript mozna pisać gry przeglądarkowe, a za pomocą phonegap aplikacje na telefon. Czy w javascript da się zrobić grę na telefon i żeby była responsywna użyć np. bootstrap? Wstawiając reklamę do takiej aplikacji/gry korzystać po prostu z Adsense czy Admob?

Czy zna ktoś też dobry poradnik to tworzenia gier w javascript czy może też lepiej użyć innego języka?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a po co Ci bootstrap do gry? To framework bardziej do aplikacji, jakiś adminek itp. Grę napiszesz w js ale nie wiem czy to bedzie takie wydajne... jeśli już to chyba lepszy jest react native, gdzieś widzialem staty.pokazujące niby jego w miarę spoko wydajnosc. Ale moim zdaniem lepiej uderzyć np. w jave czy kotlina, chyba będzie to bardziej wydajne.
komentarz 12 lutego 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
A gdzie nauczyć się Kotlina pod względem tworzenia gier?
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2019 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nie idź tą drogą. Phonegap ma słabą wydajność gdy sie robi w nim aplikacje mobilne a co dopiero gry.

Ucz się języka pod technologię, nie na odwrót.

Jak już chcesz tego javascript to skorzystaj z Unity, tam można używać JavaScript chociaz nie jestem pewien czy nie jest zalecane używanie c# - w każdym razie większość ludzi używa c# w unity.
komentarz 12 lutego 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
Czyli najlepiej nauczyć się C# a potem środowiska unity? A masz może jakieś dobre źródło wiedzy? Może być płatne ale najlepiej w j.polskim.
komentarz 12 lutego 2019 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Unity jest najprostszym rozwiązaniem i na pewno nie złym, ale czy najlepszym to nie wiem. Niestety źródła wiedzy nie mam. Jedyne co mi do głowy przychldzi to Brackeys na youtube ale to anglojęzyczny kanał

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w JavaScript przez xjar Nowicjusz (200 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...