• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki - python - używanie wbudowanych funkcji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,471 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w Python przez Mateusz Szczotarz Nowicjusz (150 p.)
Witam

Przygotowując się do matury podczas rozwiązywania zadań nachodzi mnie pytanie czy dozwolone jest używanie funkcji wbudowanych w python np do konwersji na liczbę dziesiętną z liczby o dowolnej podstawie. Głównie chodzi mi o to czy takie rozwiązania będą punktowane tak samo jak napisanie własnej funkcji co jest konieczne np w C++. Próbowałem szukać na CKE ale niczego nie znalazłem.
komentarz 12 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jestem już lata po maturze i akurat nie z informatyki ale tak z ciekawości to serio nauczyciele są aż tak inteligentni inaczej, że nie pozwalają korzystać z natywnych funkcji będących tak naprawdę dowodem znajomości języka? W moim odczuciu dobrym programistą nie jest ten, kto notorycznie wali for do wszystkiego tylko właśnie korzysta z gotowych rozwiązań... już nie pamiętam kiedy ostatnio robiłem fora w JS czy Javie...
komentarz 12 lutego 2019 przez niezalogowany
To nie nauczyciele, tylko ewentualnie CKE. Od n-l się .... (tu wpisz co chcesz, albo idź uczyć i wtedy zdasz relację). Na szczęście nie mam do czynienia bezpośrednio z nauczaniem, ale częste kontakty służbowe dają mi ogląd sytuacji.
komentarz 12 lutego 2019 przez Mateusz Szczotarz Nowicjusz (150 p.)
Tu nie chodzi o nauczycieli tylko o pomysły osób wymyślających pytania i klucze. Matura ma de facto sprawdzać podejście algorytmiczne do zadanych problemów, a nie znajomość języka stąd moje pytanie
komentarz 12 lutego 2019 przez niezalogowany
Najlepiej sprawdź klucze, ale chyba ei było bezpośrednio polecenia napisania funkcji konwertującej. Raczej zadanie to na tobie wymusza, bo np. masz podane liczby dziesiętne, a do znalezienia jest taka, która w rozwinięciu binarnym ma najwięcej jedynek (przykład z głowy).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
wybrane 13 lutego 2019 przez Mateusz Szczotarz
 
Najlepsza
Jak zadanie polega na napisaniu algorytmu, to pisz algorytm. Jak zadanie po prostu wymaga konwersji liczb w różnych systemach jako części bardziej skomplikowanego algoryymu, możesz użyć funkcji. A w części praktycznej zawsze możesz użyć funkcji.
komentarz 12 lutego 2019 przez niezalogowany
Dokładnie tak, przejrzałam klucze i nigdzie nie ma polecenia napisania funkcji konwertującej. Zatem jak jest wbudowana, śmiało używaj.

Podobne pytania

–14 głosów
3 odpowiedzi 6,134 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w Python przez matrix_xyz Nowicjusz (140 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 467 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,283 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...