• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lista rozwijana HTML

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,041 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w HTML i CSS przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)

Witam wszystkich, robię formularz na stronę www, posiadam w nim taką oto listę rozwijaną:

moje pytanie brzmi:

Jak zrobić coś w stylu pojawiającej sie kolejnej listy rozwijanej w zależności od wybrania pozycji w pierwszym liście rozwijanym?. chodzi mi o to:

Czerwonym zaznaczona właśnie moja pierwsza lista rozwijana, gdybym wybrał "extra small car"

to pojawiła by się 2 lista rozwijana z opcjami w żółtym kwadracie, gdybym za to wybrał "small" moja 2 lista miała by wyglądać rak jak w zielonym kwadracie itd....

 

jak coś takiego uzyskać?

Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2019 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
komentarz 12 lutego 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
chodzi mi bardziej o to że oprócz pierwszej szuflady wszystkie są ukryte,

dopiero po wyborze w pierwszej szuflady np 2 albo 3 szuflada pojawia się pod spodem
komentarz 12 lutego 2019 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
Jeżeli nie chodzi Ci o rozwijane menu to ja nie wiem o co
0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Najłatwiej to po wybraniu pierwszej opcji zrobić strzał do API o pobranie kolejnych itp. Na przykład coś w stylu:

GET getCarTypes -> co zwróci listę rodzajów aut, np. Array<CarSize>

GET getAllModelsForSmallCars -> co zwróci listę małych aut, np. Array<Car>

i tak kolejne endointy, które będą Ci stopniowo uzupełniać front. Jeśli danych jest mało to można też pokusić się o podciągnięcie ich od razu i potem tylko filtrowanie na froncie - wszystko zależy od wielkości danych, ilości zmiennych na podstawie których dane wyciągane są z bazy itp. Nie ma tu jednego, uniwersalnego rozwiązania.

komentarz 12 lutego 2019 przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
A był by możliwość zrobić coś w stylu listy rozwijanej w liście rozwijanej?taki double można rzec

wiesz o co chodzi?
komentarz 12 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
niezbyt rozumiem, ja podalem Ci rozwiązanie na architekturę takiego problemu a czy zrobisz to jako lista rozwijana, dodatkowe elementy wyskakujące gdzieś obok itp. itd. to już żadna różnica.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,442 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w HTML i CSS przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 8,423 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2017 w HTML i CSS przez Max Vanach Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,760 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...