• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed popover -> input

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
207 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w HTML i CSS przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
zamknięte 4 kwietnia 2019 przez hiper007

Witam!

Mam misję potrzebuję zrobić popover , w którym będzie input type="text" oraz input type="submit". Udało się

Problem jest inny ;)

-Kiedy mam ustawione na hover data-trigger to nie mogę nic wpisać bo jak chcę kliknąć w inputa to mi znika dymek ;) logiczne w końcu hover

-Kiedy mam ustawione na click data-trigger to mogę wpisać text, ale kiedy kliknę na kolejne pole to otwiera mi się kolejny popover, a tamten nie znika

-Kiedy mam ustawione na focus data-trigger to pojawia mi się tylko jeden, po kliknięciu w kolejne pole znika poprzedni a pojawia się nowy, tylko znowu nie mogę kliknąć na inputa bo mi znika dymek

A docelowo ma być tak, że po kliknięciu pojawia mi się dymek, ale jak kliknę w inne pole tabeli to tamten zniknie, a pojawi się nowy (dobrą opcją tutaj jest data-trigger:focus), ale nie mogę najechać na inputa bo znika dymek. Myślałem, żeby zrobić autofocus zawsze aktywny, ale tylko pierwszy jest aktywny, a kolejny już nie ;) ma ktoś jakieś ciekawe rozwiązanie??

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 12 lutego 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Robisz to przez jakiś framework?
komentarz 13 lutego 2019 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Tak w bootstrapie :)

Znalazłem editables dodatek, chyba że masz lepsza propozycje..
komentarz 13 lutego 2019 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Słabo znam zabawki bootstrapie, imo bym przechowywał czy element jest kliknięty i blokował wyświetlanie innego, jeśli store (tam gdzie to przechowujesz, klikniety element) nie jest pusty.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2019 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
wybrane 4 kwietnia 2019 przez hiper007
 
Najlepsza

w dokumentacji x-editable jest opcja onblur która odpowiada za akcję po kliknięciu poza kontenerem

możesz też zmienić na data-toggle="manual" i pobawić się metodami show()/hide() chociaż to chyba nie jest raczej optymalne rozwiązanie Twojego problemu

komentarz 13 lutego 2019 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Dzięki działa ;) tylko mam pytanko ;)

Jak updatować wartość do bazy z takiego imputa ;) bo jak zmienie i zapiszę to zmieni się, ale do momentu odświeżenia strony ;) od strony php nie zrobię tego bo ten dodatek do bootstrapa zakłada chyba, że trzeba zmienić wartość w bazie za pomocą JS??
1
komentarz 13 lutego 2019 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

musisz zrobić sobie jakiś API w PHP które będzie przyjmować od Ciebie odpowiednie wartości i je zapisywać w bazie danych

oraz ustawić w tej wtyczce url do tego API żeby ten editables wiedział gdzie wysyłać dane :)

komentarz 14 lutego 2019 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
Dzięki :) tak są takie parametry jak pk, name, value. Rozumiem, że pk to mój klucz podstawowy w tabeli. Jeżeli mój kluczem jest id_rozladunek to pk = id_rozladunek. Name jest to nazwa  mojego inputa? Czy submita? Natomiast value to wartość w moim inpucie, która jest wpisana?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 201 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 520 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 582 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...