• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy używać grid/flexbox lokalnie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
454 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w HTML i CSS przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)

Mam takie pytanie, załóżmy że mam taką stronę. u góry nawigacja, pod nią body i w nim, 2 elementy koło siebie.

I teraz moje pytanie jest takie, czy do stylizowania np. tej galerii używać, flexbox albo grid? Czy lepiej to robić bez czegoś takiego. Czy takie lokalne uzywanie tych technologii jest ok? I czy to bardzo żle wpływa na wydajność?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Rozwiń co masz na myśli pisząc "lokalnie"? Chodzi Ci o to, że  jak sobie podzielisz stronę na osobne części np. nawigacja, stopka, galeria to nie wiesz, czy te poszczególne "małe" sekcje też stylować przy pomocy flexa/ grida? Jeśli te małe sekcje nie będą responsywne, to cała strona nie będzie... Np. element trzymający w sobie zdjęcia galerii może mieć przypisane "display: flex;" tak samo jak nawigacja zawierająca w sobie zbiór linków będzie miała "display: flex" itd.
komentarz 12 lutego 2019 przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
tak o to chodzi, ale chodzi o to czy dla takich małych elementów warto stosować np.flex
komentarz 12 lutego 2019 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Jeśli te małe sekcje nie będą responsywne, to cała strona nie będzie...

Nie zgodziłbym się z takim stwierdzeniem. Niektórych elementów nie da się zamienić na proporcje w taki sposób, by sensownie to wyglądało. Niektóre elementy powinny wręcz mieć sztywne rozmiary. Oczywiście nie mówię, że w tym konkretnym wypadku.

komentarz 12 lutego 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Ok, chyba faktycznie za bardzo uprościłem moją wypowiedź, ale myślałem raczej o takich typowych elementach strony jakie podałem wyżej na jakie może się natknąć w najbliższym czasie OP. Oczywiście nie zaprzeczam, że mogą występować wyjątki :)
komentarz 12 lutego 2019 przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
no ale czy używać dla takich małych elementów/lokalnych.
komentarz 12 lutego 2019 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Tak, jak najbardziej.
komentarz 13 lutego 2019 przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)
Dziękuję za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,480 wizyt
pytanie zadane 19 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...