• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najtańszy srwer z domeną

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Kamil423 Początkujący (350 p.)
Dzień dobry!

Czy ktoś podpowiedział by gdzie wybrać najtańszy serwer z domeną .pl?

Moje wymagania są takie:

-Żeby kosztował nie więcej niż 20 zł/ rok

-Pojemność serwera wystarczy 300Mb

-Pojemność bazy danych MySQL wystarczy 100Mb

-Możliwość na zmianę wersji PHP do 5.4

Dziękuje.
komentarz 11 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

-Żeby kosztował nie więcej niż 20 zł/ rok

20 za rok i to jeszcze razem z domeną? Na pierwszy rok to znajdziesz domenę .pl za darmo (choć to przeważnie niekorzystna oferta, bo w każdym kolejnym cena będzie kosmiczna, taka niby promocja). Jednak za odnowienie w kolejnym roku 50 zł to minimum - tyle rejestratorzy oddają do NASK, więc nie sądzę, aby ktoś tak ewidentnie dokładał do interesu.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

Serwer z domeną tańszy od samej domeny?

Nie polecam próbować, korzystam z g•••ianego hostingu gdzie za darmo dostałem hosting + domenę i wczoraj zainfekował ich jakiś ransomware i przywrócili mi do backupa sprzed półtora miesiąca, nie próbuj oszczędzać za bardzo :D

+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Na linuxpl masz za 49zł/rocznie fajny serwerek, parę zł drożej ale zyskujesz fajny support i dobre "wyposażenie" by default.
komentarz 11 lutego 2019 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Potwierdzam. Korzystałem wcześniej z hekko, ale przeszedłem na linuxpl. Nie ma problemów z serwerami, ceny są niskiem, a jak chciałem, żeby mi włączyli dostęp do ssh to dostałem odp w 15 min a było koło 21.
komentarz 11 lutego 2019 przez Kamil423 Początkujący (350 p.)

Konkretnie szukam serwera i domeny dla strony gazetki szkoły podstawowej.

Maksymalny budżet to niestety ok. 20zł laugh

1
komentarz 11 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Maksymalny budżet to niestety ok. 20zł

nauczyciel widzę Janusz biznesu :)

Hmm, a myślałeś może w takim razie o np. czymś na jekyll itp., czyli stronie bardziej statycznej? Ewentualnie z bazą danych na artykuły itp. ale bazą w chmurze, np. mlab czy firebase. Wtedy nie musiałbyś mieć back-endu i mógłbyś użyć GH pages, darmowe i z https.

3
komentarz 11 lutego 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Podrzucam linka  do bloga naszej forumowiczki laugh 

A te 2 dyszki wydaj na colę

komentarz 11 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

@Else, nie wiem kiedy było to "wcześniej", ale już od dłuższego czasu linuxpl.com i Hekko to dokładnie to samo. Jeden właściciel, tylko różne marki. Prawdopodobnie więc w sumie nigdzie nie przeszedłeś :)

https://www.h88.pl/nasze-marki/

1
komentarz 11 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
nom ale ceny trochę h88 podniosło w ostatnim roku... robiłem niedawno takie swoje podliczenie i porównanie, i w 2018 zapłaciłem ok. 230zł więcej za te same usługi... i nie uwzględniam tu nowych, tylko 1:1 :( dlatego stopniowo przenoszę się do mydevil, choć sam nie jestem przekonany, bo dokupywanie u nich ramu też tanio nie wychodzi, ale z drugiej strony masz luz i się nie martwisz niczym jak przy własnej maszynce... zawsze są jakieś plusy i minusy
1
komentarz 11 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Prawda, ceny podnieśli i wg mnie jakość obsługi supportu spadła. Na plus za to że gdzieś z tymi zmianami doszedł np. dostęp SSH i Lets Encrypt (o Hekko mówię). Ja wiele witryn nie mam, na razie przeniosłem się na VPSa.
komentarz 11 lutego 2019 przez Kamil423 Początkujący (350 p.)

Dziękuje za odpowiedzi, skoro nie znajdę nic dobrego za 20zł, to chyba jednak zostanę przy darmowym 000webhost.

Dziękujesmiley

komentarz 12 lutego 2019 przez niezalogowany
CBA.pl ma 14 zł za domenę hosting darmowy nie wiem jak puźniej.
0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
na home pl mają tanie hostingi, ale nie wiem jak z heldeskiem...
1
komentarz 11 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
*tanie na pierwszy rok, później jest znacznie drożej niż u innych

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 671 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 272 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Inne języki przez omgl0lwth Początkujący (340 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 5,317 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w Offtop przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...