• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie strony restauracji.

0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 10 lutego w HTML i CSS przez Stoprocent Użytkownik (660 p.)
Hej , mój kolega poprosił o zrealizowanie strony internetowej dla jego burgerowni. Raczej ma być to statyczna wizytówka bez udziwnień menu kontakt itp,pytanie czy  lepiej zakodować to samemu przy użyciu jakiegoś darmowego psd z dodatkami własnej fantazji czy coś gotowego na WordPress,dodam że go jeszcze nie miałem okazji poznać... chciałbym aby strona wyglądała schludnie a sam jeszcze nie czuje się na siłach aby coś ładnego zaprojektować np z AdobeXD. Prosił bym o jakieś wskazówki.

ps.

mam opanowane podstawy html,cs,js (aktualnie uczę się sassa,bem i react) zakodowałem 2 psd napisałem kilka stron jestem nadal laikiem. Poinformowałem kolegę że prace wykonam darmowo ponieważ dopiero się uczę, jednak chciałbym aby miało to ręce i nogi.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 lutego przez program naczelny Bywalec (2,860 p.)
Spróbuj samemu, w tym momencie mam podobną sytuację i przyznam że tworzenie strony od podstaw dużo mnie nauczy/nauczyło, również jestem początkującym, najbardziej w js. Przede wszystkim tworzenie templatki strony i stworzenie responsive design to dobra inwestycja w swoją naukę.
0 głosów
odpowiedź 10 lutego przez MiszczuBD Gaduła (4,890 p.)
Popatrz na jakieś strony burgerowni... Zobacz jak ludzie biorą się za to :) Spróbuj sam napisać, dopiero jak uznasz że nie wygląda to schludnie to użyj wordpressa :) Zrób schludną nawigacje na stronie. Parę animacji przelatujących dań ? :)
0 głosów
odpowiedź 10 lutego przez Tomek Sochacki Mędrzec (170,810 p.)
Przy WP plus taki, że Twój kolega miałby panel do edycji. Nawet jeśli teraz tego nie chce to warto to rozważyć, aby nie truł Ci dupy co chwilę tym bardziej, jak chce to robić "tanio" :)

Spróbuj więc może poszukać jakiś szablonów do WP, jest wiele darmowych albo za małe pieniądze, wtedy mógłbyś mu powiedzieć że masz fajny szablon ale kosztuje on np. 50 czy 100zł i myślę, że Kolega bez problemu w to wejdzie. A sam WP jest prosty, masz masę tutoriali w necie, na pewno szybko opanujesz.
komentarz 10 lutego przez Tomek Sochacki Mędrzec (170,810 p.)
https://themeforest.net/category/wordpress?term=burger

tu są akurat nieco droższe, 150-200zł ale wyglądają fajnie. Są też tańsze np. do jekylla ale to może zrób inaczej. Spróbuj przerobić jakiś tutorial WP, zrobić sobie testowo coś na darmowym szablonie i zobacz jak Ci to pójdzie. Jak uznasz że jest spoko to wybierz kilka płatnych szablonów i pokaż kumplowi. Niech se wybierze. Nawet te 200zł za szablon nie jest drogo dla firmy, uwierz mi. Wg mnie w ogóle powinieneś też doliczyć sobie coś za jego zakodowanie i doszlifowanie itp. ale to już Twoja indywidualna sprawa.
komentarz 10 lutego przez Stoprocent Użytkownik (660 p.)
Dzięki jak zwykle za pomoc zaraz zabieram się za poradnik. Proszę powiedz mi jeszcze na czym polega cały kunszt w użyciu WP ,byłem przekonany że tam nie ma  specjalnie "kodowania".
komentarz 10 lutego przez Tomek Sochacki Mędrzec (170,810 p.)
szczerze to akurat moje doświadczenie z WP jest niewiele większe niż Twoje :) miałem tam kiedyś bloga, ale na default template, a jedyny customowy css to było coś z opacity na obrazku :)

Generalnie ja raczej wolę aplikacje SPA niż typowe stronki wizytówki itp. ale gdybym miał teraz na szybko taką zrobić to właśnie uderzyłbym w WP, choć z PHP się mocno nie lubię... API WP ma w miarę dobrą dokumentację z tego co pamiętam, a to w sumie wystarczy aby coś naklepać. No i oczywiście PHP, ale to nie jest jakiś trudny język. Jak nie znasz PHP to hmm, może coś w node by się też znalazło ale nigdy nie szukałem. Myślę jednak, że jak weźmiesz gotowy szablon to PHP będzie potrzebny tylko w jakimś małym stopniu.
0 głosów
odpowiedź 10 lutego przez pirouetti Obywatel (1,500 p.)
Napisz treść strony, może coś pomogę w wolnej chwili.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 210 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 131 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

62,468 zapytań

108,621 odpowiedzi

226,795 komentarzy

36,303 pasjonatów

Przeglądających: 66
Pasjonatów: 1 Gości: 65

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...