• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych mysql

0 głosów
68 wizyt
pytanie zadane 10 lutego w SQL, bazy danych przez veryape Początkujący (460 p.)
Witam,  mam problem,  tworzę stronę na turniej cs'a,  przy rejestracji kapitan zakłada swoje konto i jego informacje lecą do tabeli,  na swoim koncie musi dodać pozostałych członków drużyny i może ich edytować.

1. Jak stworzyć bazę danych bo myślę nad tym od paru dni i nie mam zielonego pojęcia aby każdy z kapitanów dodawał zawodników i byliby oni z nimi powiązani tak abym ja w panelu administratora widział cała drużynę.

2. Czy aby mogli dodać lub edytować wystarczy dać coś w stylu

If np. Imie  null to insert

Else update (w przypadku edytowania danych)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego przez Arkadiusz Waluk Ekspert (247,570 p.)
1. W tabeli użytkowników trzeba umieścić rolę oraz id kapitana/id drużyny (w zależności do czego chcesz łączyć użytkowników). Rola będzie określała czy jest to kapitan (czyli czy może zarządzać daną drużyną. Dalej będzie albo id drużyny występujące zawsze (jeśli kapitan również jest przypisany do drużyny) albo jeśli członkowie są powiązani tylko z kapitanem to wtedy id tego kapitana (bądź w momencie gdy dany użytkownik sam jest kapitanem to null). Mając to tak zrobione wyciągniesz prostym zapytaniem z WHERE wszystkich użytkowników w danej drużynie/przypisanych do danego kapitana.

2. Nie zrozumiałem. Trzeba obsłużyć całą akcję nieco inaczej, ale docelowo tak, dodawanie musi wykonać INSERT, a edycja UPDATE z WHERE, aby zmienić tylko danego użytkownika.
komentarz 10 lutego przez veryape Początkujący (460 p.)
1. Dzięki, strasznie pomogłeś, w ogólnym zarządzaniu bazami sobie średnio radzę i absolutnie wcześniej na to nie wpadłem, dzięki wielkie. I czy lepiej wrzucić wszystko do jednej tabeli czy rozdzielić tabelę na zawodników?
2. Jak użytkownik już się zaloguje to ma 5 okienek na zawodników/trenera i ma tam przycisk dodaj/edytuj, (domyślnie musi dodać od razu 4 zawodników co najmniej) i skrypt, który chciałem napisać miałby sprawdzić czy kapitan już wprowadził zawodnika do bazy, jeżeli nie to INSERT, a jeżeli już go wprowadził to wtedy UPDATE'uje jego dane.
komentarz 10 lutego przez Arkadiusz Waluk Ekspert (247,570 p.)
1. Zakładając, że kapitan niewiele różni się od zawodnika to bym tego nie rozdzielał. Chyba że założymy iż jeden zawodnik może należeć do wielu drużyn, wtedy sprawa się nieco komplikuje i trzeba zrobić relację wiele do wielu.

2. No to musisz wyciągnąć ich listę i tam gdzie nie ma dodawać nowego i INSERT, a tam gdzie jest wyświetlić jego dane i zapisywać przez UPDATE.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 657 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 58 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w SQL, bazy danych przez Maikel11 Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w SQL, bazy danych przez Ceki Mądrala (5,310 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

64,053 zapytań

110,441 odpowiedzi

231,299 komentarzy

47,819 pasjonatów

Przeglądających: 228
Pasjonatów: 15 Gości: 213

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...