• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity3D - Mapa

0 głosów
55 wizyt
pytanie zadane 10 lutego w Grafika i multimedia przez kamil_K Użytkownik (520 p.)
Nie wiem czy to dobra kategoria ale ok. Chciałem się zapytać jak można robić mapy od zera w Unity3D wstawianie takich kwadracików jak np. trawa, ziemia, woda itd. takie mapy jak Tibia.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 lutego przez MiszczuBD Gaduła (4,910 p.)
wybrane 12 lutego przez kamil_K

Najlepsza
Pobierz assety z https://assetstore.unity.com/search Następnie ustawiaj na mapie którą zrobisz przy użyciu 3d object > terain
EDIT: Dałeś downvote.... Powiem Ci tyle... NIGDY nie zrobisz gry ponieważ nie umiesz
komentarz 10 lutego przez kamil_K Użytkownik (520 p.)
edycja 12 lutego przez kamil_K
Musiałem niechcący kliknąć. Przepraszam.
komentarz 12 lutego przez kamil_K Użytkownik (520 p.)

@MiszczuBD, Dobra, ale dlaczego akurat 3D? A nie 2D? Jak np. Tibia jest chyba stworzona w 2D.. Mam sprite z Tibii np. trawa, ziemia, woda i czy mógłbym z tych kwadracików stworzyć mapę w Unity? Próbuje 2d object > tilemap ale jak ustawiam te kwadraciki to są oddzielnie a nie połączone.

komentarz 12 lutego przez MiszczuBD Gaduła (4,910 p.)
Jeśli myślę dobrze to empty game object robisz i do niego dodajesz rzeczy które chcesz by były jednością.
komentarz 13 lutego przez kamil_K Użytkownik (520 p.)
Nie ogarniam. Chodzi o GameObject > Create Empty? Sprawdzałem dużo filmików na YT ale nic ciekawego nie znalazłem.
komentarz 13 lutego przez MiszczuBD Gaduła (4,910 p.)
jak dodasz 2 przedmioty do empty game object, to one wtedy są "połączone" i przesuwając empty object przesuwasz oba objecty :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2017 w Grafika i multimedia przez RAD Obywatel (1,820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w OpenGL, Unity przez Zielonek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 658 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2017 w Grafika i multimedia przez Miłosz Adamek Nowicjusz (140 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

64,043 zapytań

110,434 odpowiedzi

231,279 komentarzy

47,815 pasjonatów

Przeglądających: 167
Pasjonatów: 2 Gości: 165

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...