• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdziłem cały internet i nic -> Can't connect to local MySQL server through socket '/temp/mysql.sock' (2)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Neronys Bywalec (2,090 p.)
Dzień dobry,

 

Piszę tutaj na forum po 3 dniach intensywnego szukania po internecie informacji o tym błędzie.

Can't connect to local MySQL server through socket '/temp/mysql.sock' (2).

Posiadam MacBooka Air z MacOS Mojave w wersji: 10.14.3 oraz niestety :) -> wyżej opisany problem.

Moja konfiguracja opera się o MariaDB w wersji 10.3.12.

Opis problemu:

3 dni temu z dnia na dzień po uruchomieniu komputera straciłem możliwość połączenia się z bazą danych na localhost. Z powyższym błędem. Niestety, ale przeszukałem całego stackoverflow'a i żadne z pomysłów nie działa. Nie mogę uruchomić mysqld bo wyskakuje ten błąd. Próbowałem wywalić całe mariadb i instalować od początku przez brew ale nawet ponowna instalacja nie rozwiązuje problemu. Jest stworozny link przez ln -s między socketem w plikach mysql oraz katalogiem /temp/mysql.sock. Uprawnienia na katalogach również są ustawione poprawnie/ według powtarzających się podpowiedzi na stacku. Pisałem nawet swój plik "plist" do launchctl ale też nie pomogło (a to rozwiązanie znalazłem na forum apple).

 

Jeżeli jest jakiś OS Master bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Taka mała rada. Po co instalować bazę bezpośrednio na hoście skoro możesz użyć dockera i jedną komedną postawić wszystko?
komentarz 10 lutego 2019 przez Neronys Bywalec (2,090 p.)
Dzięki za radę. A jakaś rada w sprawie tematu ? :)
komentarz 10 lutego 2019 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ja taką sytuację jak Ty miałem, kiedy mysql nie był uruchomiony.
komentarz 10 lutego 2019 przez Neronys Bywalec (2,090 p.)
Bo nie jest :) Co opisałem.

Problem w tym że nie może wystartować w żaden z możliwych sposobów nawet po reinstalacji z wcześniejszym usuwaniem wszystkich paczek i katalogów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 783 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 421 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...