• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kolejny problem z ACTA 2

+3 głosów
373 wizyt
pytanie zadane 9 lutego w Offtop przez jarok Bywalec (2,210 p.)

Jako społeczność powinniśmy pokazać, że nie chcemy ACTA.  W związku z tym polecam zapoznać się z poniższym filmem. Autora można lubić lub nie o czym sam mówi w filmie, nie mniej jednak dla dobra ogółu trzeba zrobić szum :D W USA i innym zakątku świata mają mieć lepiej niż my w Europie?

https://www.youtube.com/watch?v=uxFoykFifuQ

2
komentarz 9 lutego przez MiszczuBD Gaduła (4,910 p.)
gdzie ten film ? xD

EDIT: widzę edytowałeś posta
3
komentarz 9 lutego przez 12david12 Dyskutant (8,890 p.)
Można przypiąć na samej górze?

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 9 lutego przez HaKIM Szeryf (83,200 p.)

Mogłeś od razu dać znać kim jest autor filmu. Zamiast wchodzić w link od razu zacząłbym szukać wartościowych źródeł. wink

1
komentarz 10 lutego przez jarok Bywalec (2,210 p.)
Wrzuć również te dodatkowe źródła, im więcej szumu tym lepiej.
1
komentarz 11 lutego przez m4sk1n Pasjonat (16,120 p.)

@HaKIM, zapewne klawiatura poprawiła mu z „Atora” na „Autora”…

2
komentarz 11 lutego przez Benek Maniak (72,120 p.)

Zamiast wchodzić w link od razu zacząłbym szukać wartościowych źródeł.

To tak nie działa. Jedyne wartościowe źródła to ustawy. Czy ktoś czyta ustawy? Zapytaj dziennikarzy, czy informacja podawana przez nich w mediach może być obiektywna. Nie może być. Powie Ci to każdy dziennikarz. Po prostu zawsze dochodzi czynnik ludzki, interpretacja, postrzeganie danej informacji i zestawienie jej ze swoją dotychczasową wiedzą. W ten sposób podawana informacja będzie nieco przeobrażona.

Inną sprawą jest to, że większość dziennikarzy, komentatorów itp. ma interes w tym, by przekazać informację tak, jak wymaga tego linia polityczna redakcji, z którą ta osoba jest związana.

komentarz 11 lutego przez m4sk1n Pasjonat (16,120 p.)
Dokładnie, Benek. Gdy kilka miesięcy temu poruszałem z osobą z rodziny ten temat, ta osoba nie argumentując swojej odpowiedzi powiedziała mi, żebym poczytał co „eksperci” (czyt. osoby wypowiadające się dla TVN-u) na ten temat mówią, choć mówiłem że czytałem projekt dyrektywy…

W przypadku tej ustawy widzę za dużo gry na emocjach i bezsensownego „zabioro nam memy”, a z drugiej strony lobbying firm, którym ta ustawa będzie na rękę… Sądzę że przeczytanie projektu (+ oczywiście dużo różnych interpretacji, nie każdy umie sobie wyobrazić skutki) jest najlepszym rozwiązaniem…
+3 głosów
odpowiedź 11 lutego przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Nie możemy do tego dopuścić :)
+2 głosów
odpowiedź 11 lutego przez m4sk1n Pasjonat (16,120 p.)
Nie Europie tylko Unii Europejskiej. W Europie wciąż istnieją jakieś suwerenne państwa.

Można Atora nie lubić, ale jeden wpis na blogu Julii Redy (posłanki Europejskiej Partii Piratów) tłumaczy wszystko lepiej niż pół godziny jego materiału. No i mimo że mam z nią w zasadzie zupełnie odmienne poglądy, uważam jej wpisy w tym temacie za obiektywne.

Liczę na to, że uwzględnicie kto głosował za tą ustawą w tegorocznych wyborach do europarlamentu…
+1 głos
0 głosów
odpowiedź 11 lutego przez MsMaciek123 Pasjonat (17,830 p.)
ACTA nie jest złe :D

Zawsze można stworzyć komunikację Peer-To-Peer no i co nam zrobią?
3
komentarz 11 lutego przez Comandeer Mentor (458,640 p.)
Odetną infrastrukturę sieciową ¯\_(ツ)_/¯
komentarz 11 lutego przez MsMaciek123 Pasjonat (17,830 p.)
W sensie wyłączą internet?

Bo takich sieci można zrobić tysiące.

A jak państwo wyłączy internet to zawsze pozostają MMS i wysyłanie memów przez nie :)
komentarz 11 lutego przez MsMaciek123 Pasjonat (17,830 p.)
A jak ACTA wejdzie to przynajmniej dowiemy się o czym państwo rozmawia. Z tego co czytałem to wszystkie wiadomości mają być sprawdzane i czytane. :))))
komentarz 7 kwietnia przez marcin99b Maniak (64,550 p.)

Z tego co czytałem to wszystkie wiadomości mają być sprawdzane i czytane

Czyli jednak nie są? surprise

Kurde, myślałem że te wszystkie systemy zapobiegania atakom terrorystycznym itp to nie są mity... tyle lat w kłamstwie  

Podobne pytania

+13 głosów
7 odpowiedzi 2,027 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Mądrala (7,310 p.)
+7 głosów
2 odpowiedzi 530 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 28 marca w Offtop przez Mariusz08 Nałogowiec (48,580 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

65,633 zapytań

112,251 odpowiedzi

236,827 komentarzy

46,636 pasjonatów

Przeglądających: 226
Pasjonatów: 10 Gości: 216

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...