• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kolejny problem z ACTA 2

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
547 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2019 w Offtop przez jared Gaduła (3,600 p.)

Jako społeczność powinniśmy pokazać, że nie chcemy ACTA.  W związku z tym polecam zapoznać się z poniższym filmem. Autora można lubić lub nie o czym sam mówi w filmie, nie mniej jednak dla dobra ogółu trzeba zrobić szum :D W USA i innym zakątku świata mają mieć lepiej niż my w Europie?

https://www.youtube.com/watch?v=uxFoykFifuQ

2
komentarz 9 lutego 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
gdzie ten film ? xD

EDIT: widzę edytowałeś posta
2
komentarz 9 lutego 2019 przez niezalogowany
Można przypiąć na samej górze?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 lutego 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Mogłeś od razu dać znać kim jest autor filmu. Zamiast wchodzić w link od razu zacząłbym szukać wartościowych źródeł. wink

komentarz 10 lutego 2019 przez jared Gaduła (3,600 p.)
Wrzuć również te dodatkowe źródła, im więcej szumu tym lepiej.
1
komentarz 11 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

@HaKIM, zapewne klawiatura poprawiła mu z „Atora” na „Autora”…

1
komentarz 11 lutego 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Zamiast wchodzić w link od razu zacząłbym szukać wartościowych źródeł.

To tak nie działa. Jedyne wartościowe źródła to ustawy. Czy ktoś czyta ustawy? Zapytaj dziennikarzy, czy informacja podawana przez nich w mediach może być obiektywna. Nie może być. Powie Ci to każdy dziennikarz. Po prostu zawsze dochodzi czynnik ludzki, interpretacja, postrzeganie danej informacji i zestawienie jej ze swoją dotychczasową wiedzą. W ten sposób podawana informacja będzie nieco przeobrażona.

Inną sprawą jest to, że większość dziennikarzy, komentatorów itp. ma interes w tym, by przekazać informację tak, jak wymaga tego linia polityczna redakcji, z którą ta osoba jest związana.

komentarz 11 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Dokładnie, Benek. Gdy kilka miesięcy temu poruszałem z osobą z rodziny ten temat, ta osoba nie argumentując swojej odpowiedzi powiedziała mi, żebym poczytał co „eksperci” (czyt. osoby wypowiadające się dla TVN-u) na ten temat mówią, choć mówiłem że czytałem projekt dyrektywy…

W przypadku tej ustawy widzę za dużo gry na emocjach i bezsensownego „zabioro nam memy”, a z drugiej strony lobbying firm, którym ta ustawa będzie na rękę… Sądzę że przeczytanie projektu (+ oczywiście dużo różnych interpretacji, nie każdy umie sobie wyobrazić skutki) jest najlepszym rozwiązaniem…
+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2019 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Nie możemy do tego dopuścić :)
+1 głos
odpowiedź 11 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Nie Europie tylko Unii Europejskiej. W Europie wciąż istnieją jakieś suwerenne państwa.

Można Atora nie lubić, ale jeden wpis na blogu Julii Redy (posłanki Europejskiej Partii Piratów) tłumaczy wszystko lepiej niż pół godziny jego materiału. No i mimo że mam z nią w zasadzie zupełnie odmienne poglądy, uważam jej wpisy w tym temacie za obiektywne.

Liczę na to, że uwzględnicie kto głosował za tą ustawą w tegorocznych wyborach do europarlamentu…
+1 głos
–1 głos
odpowiedź 11 lutego 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
ACTA nie jest złe :D

Zawsze można stworzyć komunikację Peer-To-Peer no i co nam zrobią?
2
komentarz 11 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Odetną infrastrukturę sieciową ¯\_(ツ)_/¯
komentarz 11 lutego 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
W sensie wyłączą internet?

Bo takich sieci można zrobić tysiące.

A jak państwo wyłączy internet to zawsze pozostają MMS i wysyłanie memów przez nie :)
komentarz 11 lutego 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
A jak ACTA wejdzie to przynajmniej dowiemy się o czym państwo rozmawia. Z tego co czytałem to wszystkie wiadomości mają być sprawdzane i czytane. :))))
komentarz 7 kwietnia 2019 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

Z tego co czytałem to wszystkie wiadomości mają być sprawdzane i czytane

Czyli jednak nie są? surprise

Kurde, myślałem że te wszystkie systemy zapobiegania atakom terrorystycznym itp to nie są mity... tyle lat w kłamstwie  

Podobne pytania

+13 głosów
7 odpowiedzi 2,315 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
+7 głosów
2 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 289 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Offtop przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...