• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

To mój pierwszy projekt i był bym wdzięczny za uwagi

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
362 wizyt

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

W kwestii użytkowania:

  1. dlaczego jak podzielę przez zero to mam Infinity?
  2. Dlaczego jak do infinity dodam jeden to znowu mam infinity?
  3. dlaczego nie działa obsługa klawiszy?
  4. dlaczego enter przeładowuje stronę a nie działa jak "oblicz"?
  5. dlaczego 0.3 minus 0.2 daje "0.009999999999999998" ?
  6. dlaczego jak liczba cyfr nie mieści się w okienku do wpisywania to nie przesuwa mnie dalej, tylko wpisuję w ciemno nie wiedząc co?
  7. dlaczego nie ma operacji modulo, potęgowania, pierwiastkowania itp.? Masz na to gotowe metody w JS więc jest to proste do implementacji.
  8. dlaczego mogę wpisywać nie tylko cyfry?

W kwestii kodu:

  1. dlaczego referencję do wartości textview pobierasz miliard razy zamiast robić to jakoś sensowniej raz, albo jedną abtrakcją i nie powtarzać kodu?
  2. dlaczego stosujesz eval? To jedno z najgorszych rozwiązań dla kalkulatora... eval nigdy nie ma sensu, a jeśli wydaje się że ma, to trzeba zastanowić się nad sensem ogólnych założeń bo są na pewno złe.
  3. dlaczego w ogóle nie sprawdasz czy poruszasz się w tzw. bezpiecznym zakresie liczb JS? Tymbardziej, że operujesz tylko na takich liczbach, resztą lepszy byłby wg mnie kalkulator bardziej uniwersalny, a nie tylko z takim ograniczeniem.
  4. nie robisz kompletnie żadnej walidacji
  5. z pkt. wyżej, dlaczego "a+b+1" nie robi nic... ani błędu, ani wyniku...?
  6. nigdy nie rób funkcji o nazwie c(), b() itp. Są one kompletnie nieczytelne i nie wiadomo co mają robić.
  7. dlaczego jak zaznaczę myszką to co wpisałem w inputa i kliknę np. cyfrę "3" to dopisuje ją na koniec, a nie podmienia z całą zaznaczoną zawartością?

To parę uwag do poprawy wg mnie tak na początek. I nie pracuj z eval tylko zainteresuj się JavaScriptem prawdziwym, np. obiektem Math, konwersją string->number itp.

komentarz 9 lutego 2019 przez Kacper Lisowicz Nowicjusz (160 p.)
Dziękuje postaram się poprawić.
komentarz 9 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

tak w pierwszej kolejności proponuję zająć się tym:

dlaczego 0.3 minus 0.2 daje "0.009999999999999998" ?

(podpowiedź - poczytaj o operacjach na liczbach w JS)

+

dlaczego stosujesz eval? 

w google jest masa artykułów i materiałów o tym, na pewno znajdziesz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,599 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2019 w Python przez hello6 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
+6 głosów
1 odpowiedź 8,011 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...