• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CMS - znacie jakiś poradnik?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
475 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Witam, zna ktoś może jakiś fajny poradnik (najlepiej w formie wideo), który omówiłby wszystko odnośnie CMS. Szczególnie chodzi mi o podłączanie go do statycznej strony HTML.

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Rogal Obywatel (1,070 p.)
Wiktor - system CMS generuje kod HTML.

Ty zmeniajac okreslone atrybuty w systemie CMS , automatycznie tworzysz kod HTML nie przejmując się tym.

Jak obsługiwać popularny CMS o nazwie WordPress tutaj masz poradnik :

https://www.youtube.com/watch?v=0nraCpLRiIU
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Dziękuję za odpowiedź, czyli mam rozumieć, że to co do tej pory stworzyłem w samym HTML-u i CSS jest bezużyteczne? I czy dodatkowo przy zmienianiu określonych atrybutów w CMS nie będzie on wypisywał zbyt dużej a zarazem bezużytecznej wartości kodu?
komentarz 8 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Nie jest bezużyteczne, powiedziałbym że jest na tyle lepsze, bo jest uniwersalne. Stronkę w HTML możesz przerobić na szablon do dowolnego CMS, dlatego wszelkie projekty rozpoczyna się od podstaw, a dopiero później wdraża pod wybrany system zarządzania treścią.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
Czyli żeby przenieść to co napisałem do tej pory muszę utworzyć własny szablon CMS, bo tak to zrozumiałem. :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Rogal Obywatel (1,070 p.)
System CMS generuje w wiekszosci za duzo kodu - to fakt, natomaist druga sprawa jest to, ze robot google dobrze go indeksuje i strony oparte na wordpress maja zazwyczaj wysoka pozycje w wyszukiwarkach.

W WordPress mozesz sobie za darmo zaimplelentowac szablon. Sciagnac, pobrac i dziala !

Jak juz masz taki watek i wpisane dane, to mozesz zmienic recznie w dokuemtach HTML i CSS style tego watku, np chcesz zeby kolumna byla po prawej stronie, a nie po lewej. Albo wyrzucic naglowki lub stopki

Zeby plynnie sie ochodzic z komponentami motywow musisz opanowac troche PHP, ale to po czasie jak opanujesz podstawy. poszukaj w internecie, obejrzyj ten toturial i podobne. Jak cos to wal na PW
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2015 przez Kropka1 Użytkownik (520 p.)
Hej,

polecam Ci portal, który współtworzę - http://kenis.pl

 

Do zobaczenia na kenis.pl

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 232 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2016 w Systemy CMS przez Głaz997 Bywalec (2,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
pytanie zadane 12 października 2015 w Offtop przez pjj Gaduła (4,330 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...