• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PowerShell - Dosłownie wszystko "is not recognized".

0 głosów
57 wizyt
pytanie zadane 8 lutego w Systemy operacyjne, programy przez kubekszklany Obywatel (1,860 p.)
Witam, problem jak w temacie. Co bym nie wpisał, cmd, calc, czy cokolwiek innego to mam "The term 'calc' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program." Na internecie jedyne co pisze to żebym zainstalował wersję powershella 5.1, ale ją mam, bo mam win 10. Zawsze tak miałem nawet jak sformatowałem komputer, ale uzywałem cmd, teraz potrzebuję użyć komendy Install-Module, w cmd ani w powershell nie istnieje więc co mam zrobić? Szczerze wolę cmd, więc jak ktoś mi powie jak mam to pobrać i uruchomić w cmd to też będę zadowolony.
komentarz 8 lutego przez Secrus Nałogowiec (32,500 p.)
Nie wiem jak PowerShell korzysta z programów, ale może nie masz czegoś w $PATH?
komentarz 8 lutego przez kubekszklany Obywatel (1,860 p.)
Wtedy w cmd też by nie działało, a z cmd nigdy problemów nie było, zawsze powershell jakieś błędy sypał.
komentarz 9 lutego przez Hiskiel Pasjonat (22,990 p.)
Działoby.. Powershell jest lepszy o tyle od cmd, że "ma większego scope'a" i widzi programy, moduły swoje i z cmd.
komentarz 9 lutego przez kubekszklany Obywatel (1,860 p.)
Co do linku to chyba nie przeczytałeś całego pytania, pisałem że mam wersję 5.1+. A co do zmiennej PATH to czego konkretnie mam szukać? Jak już wyżej pisałem nigdy mi nie działał powershell, a cmd zawsze, a obydwa potrzebują zmiennych PATH, w cmd wpiszę calc i odpala mi kalkulator, w powershell wpiszę calc i mam "is not recognized", to chyba jednak nie widzi programów z cmd.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 334 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez UltraSF Stary wyjadacz (10,940 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Gurred Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 223 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

65,730 zapytań

112,373 odpowiedzi

237,241 komentarzy

46,692 pasjonatów

Przeglądających: 258
Pasjonatów: 9 Gości: 249

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...