• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed przeglądarka tor

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
391 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
zamknięte 8 lutego 2019 przez MiszczuBD
Witam,

Gdzieś usłyszałem że tor może uchronić przed atakami hackerów na nas. Nawet nie pozwala sprawdzać operatorowi sieci co przeglądaliśmy/ wiązać tego z naszym ip. Ile jest w tym prawdy ? Czy to zwykły chwyt marketingowy ?
komentarz zamknięcia: DeBos123 dał wyczerpującą temat odpowiedź :D
komentarz 8 lutego 2019 przez niezalogowany
ehhh kolejne pytanie typu ehhh nie chce mi się szukać w internecie to zapytam się na forum....
komentarz 8 lutego 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Nie do końca, ponieważ wiem że tu jest wiele ludzi znających się na tym forum, którzy mogą dać pełną odpowiedź wraz z wytłumaczeniem
komentarz 8 lutego 2019 przez niezalogowany
sprawdź sobie pojęcie Darknet to będziesz wiedział  co jest prawdą a co nie
komentarz 8 lutego 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
wiem co to darknet jak i deepweb ;)
komentarz 8 lutego 2019 przez niezalogowany
widocznie mało wiesz jak zadajesz takie głupie pytania
komentarz 8 lutego 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Nie ma głupich pytań... są tylko głupie odpowiedzi.
komentarz 8 lutego 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

@Marcins321, błagam, nie każ ludziom „sprawdzać sobie pojęć” bez podawania konkretnych źródeł, w Internecie już mamy za dużo mitów dot. deep webu…

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 8 lutego 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
wybrane 8 lutego 2019 przez MiszczuBD
 
Najlepsza

Gdzieś usłyszałem że tor może uchronić przed atakami hackerów na nas. 

Zależy od ataku.

Chroni cię to od ataków DoS/DDoS, ponieważ możesz po prostu zmienić IP z którym się łączysz (2 ostatnie node'y, z 'guardem' było by więcej kombinowania z tego co wiem).

Nawet nie pozwala sprawdzać operatorowi sieci co przeglądaliśmy

Jeżeli dla przykładu twoje połączenie wygląda mniej więcej tak: Ty->Niemieckie IP->Hiszpańskie IP->Rosyjskie IP->Host to ISP (operator) widzi tylko, że łączysz się z tym Niemieckim IP, a strona z którą się łączysz widzi to Rosyjskie.

W konkluzji, ISP nie wie na jakie strony wchodzisz przez TOR'a, ale wie, że go używasz.

wiązać tego z naszym ip

ISP, wie że używasz TOR'a, ale nie wie jaki jest exit node, czyli wie, że używasz TOR'a, ale nie ma informacji o IP, które widzi strona, z którą się łączysz.

1
komentarz 8 lutego 2019 przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
Dzięki daję naj. za szybką i dobrą odp. :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,202 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Tomasz Galas Początkujący (410 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 479 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...