• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google Play - zmiana(zastąpienie) identyfikatora(konta) zachowująca postępy w grach(programach)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,899 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2019 w Urządzenia mobilne przez w2 Obywatel (1,110 p.)
Cześć,
Jak zastąpić identyfikator/konto w Google Play żeby nie stracić postępów w aplikacji/grach?
Np: Zainstalowałem grę na koncie "A", chcę cały progres przenieść na konto "B".

Wiem że nie ma problemu z przeniesieniem save'ów z urządzenia "A" na urządzenie "B" wykorzystując to samo konto. Ale mnie interesuje przypadek wyżej.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 9 lutego 2019 przez Mr-root Gaduła (3,750 p.)
Kiedyś próbowałem zrobić coś takiego i znalazłem 3 rozwiąznia:

1 - Dodaj konto google play na swoje urządzeniu i w grze znajdź pryzcisk do podłączenia z kontem google. wtedy po prostu podłącz do nowego i powinno się zapisać

2 - w niektórych grach da się zmieniać platformy z iOS'a na androida i z powrotem (np. gry od supercell).

W takim przypadku najpierw przenosimy wszystkie postępy na konto na iOS a następnie ponownie na androida tylko, że już na nowe konto

3(najpewniejsze) - ostatnią najpewniejszą i najdłuższą metodą jest napisanie maila do support teamu danej gry i załatwienie tego z nimi.
komentarz 9 lutego 2019 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
Dzięki za odpowiedź.
Szukałem takiego rozwiązania żeby na tym samym urządzeniu wymienić na nowe- stare zalogowane konto, nie restartując postępu w grze.
----
Sam proces przeniesienia postępu w grze na inne urządzenie(z tym samym kontem) jest proste, np wg takiej instrukcji:

4) How do I transfer my game progress to another device?
To transfer your progress to another Android device:
a) Make sure that your in-game profile is connected to your Google Play account.
b) After that, enter the game with the same Google Play account on your other device.
c) If, after starting the game, you aren’t offered to restore saved progress, go into the in-game settings and tap “Connect.”
----
Próbowałem sklonowac grę, ale sklonowana gra zaczyna z progresem równym zero (0) na tym samym koncie ( i tym samym urządzeniu); i w momencie podłączenia do Google Play - nie daje opcji wyboru innego konta jak domyślne (czyli te, na którym jestem zalogowany w smartphonie).
Obawiam się, że logowanie na nowym koncie spowoduje wymazanie wszystkich zainstalowanych aplikacji pod starym kontem- i instalację gry z wyzerowanym postępem.

Chciałem po prostu mieć grę na innym koncie niż resztę aplikacji (ale na tym samym urządzeniu). Ale chyba z Androidem i Google Play tego nie da się zrobić.
To nie jest World of Tanks, gdzie można założyć dowolną liczbę kont i grać z jednego komputera.
komentarz 9 lutego 2019 przez Mr-root Gaduła (3,750 p.)
Możesz jeszcze napisać do twórców żeby przenieśli ci postęp z konta A na konto B i na swoim urządzeniu mieć dodane oba. Ja np. u siebie mam 2 na raz, gry na pierwszym a inne aplikacje na drugim.
komentarz 9 lutego 2019 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
Będę rozważał czy to warte zachodu. Ale dzięki za odp.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 923 wizyt
pytanie zadane 27 października 2019 w Urządzenia mobilne przez Mateusz Dżugaj Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 2,571 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Urządzenia mobilne przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...