• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

API zwracające postaci filmowe

0 głosów
46 wizyt
pytanie zadane 7 lutego w Nasze projekty przez dxr Użytkownik (700 p.)

Hej

Jakiś czas temu z nudy napisałem API, które zwraca postaci filmowe. Potrzebowałem tego do tworzenia fikcyjnych kont w testowanych aplikacjach. Wiem oczywiście, że API zwracające fikcyjne dane istnieją od dawna, ale ja wtedy miałem spokojny okres w życiu, a że dodatkowo jestem śmieszkiem to zrobiłem takie cuś o.

Ostatnio ktoś na forum pytał o tworzenie API i przypomniałem sobie o tym śmierdzącym już trupem projekcie. Wskrzesiłem go kilkoma update-ami i włala! Jest piękny w swej brzydocie.

Problemów oczywiście jest masa np. mało funkcji, paskudny frontend, ale największą wadą jest malutka baza danych ;( smuteczek. Pomyślałem więc, że znajdą się tu ziomki i ziomalki, które pomogą mi uzupełnić tę bazę wrzucając swoje propozycje postaci.

Jeśli ktoś nie ma nic leprzego do roboty to zachęcam do postowania tutaj w formacie:

imię nazwisko pseudonim tytul_angielski tytul_polski kraj

Np. :

"Stefan", "Siarzewski", "Siara", null, "Kiler", "pl"

"Grzegorz", "Brzęczyszczykiewicz", null, null, "Jak rozpętałem II wojnę światową", "pl"

Jak zauważyliście, jeśli nie ma tytułu angielskiego/polskiego lub pseudonimu to wpisujemy null, a kraj zapisujemy skrótem. Wszystkie napisy w cudzysłowie, null bez, a pola oddzielone przecinkami. Oczywiście jak nie chce się wam z tymi przecinkami itp. to może być bez... Będzie mi trudniej to przeparsować, ale będę wdzięczny i za to.

Mogą też być postaci z bajek, seriali, postaci fikcyjne...

Ogólnie plan jest taki, że będę to rozwijać. Na bieżąco będę uzupełniać bazę i popracuję nad frontendem w wolnym czasie. Potem rozszerzę funkcjonalność backendu.

Na tą chwilę API jest ogólnodostępne, ale jeśli pojawią się spamerzy to zrobię jakiś basic auth. Sam projekt jest i będzie otwarty (jeszcze nie dodałem licencji, ale będzie coś full otwartego).

Projekt znajdziecie tu: GitLab

natomiast API tu: Characters-API

komentarz 11 lutego przez dxr Użytkownik (700 p.)
Z jakiegoś powodu sporo osób ma problem z używaniem API więc daję małą instrukcję:

1. Parametr to nie jest lokalizacja. Parametr w URL zapisuje się po znaku zapytania np. żeby pobrać postacie z polskich filmów trzeba wpisać URL:

https://characters-api.dexit.pl/api/characters/?country=pl

a nie:

https://characters-api.dexit.pl/api/characters/pl

2. Jeśli parametrów jest więcej niż jeden to każdy kolejny wpisujemy po znaku ampersand (&) np. :

https://characters-api.dexit.pl/api/characters/?country=pl&limit=10

3. Wynik jest zwracany w json-ie. Jest to celowy zabieg, żeby łatwo zassać te dane do backend-u aplikacji.

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości to proszę pisać tutaj. To nie wstyd nie wiedzieć. Wstyd to nie wiedzieć i udawać, że się wie :)

Jeszcze mały update... dodałem trochę nowych postaci. Jest już 129 sztuk. Zapraszam do podsyłania swoich propozycji. Jeśli się komuś nie chce formatować to chociaż propozycje tytułów :)

Chętnie też wysłucham propozycji czy krytyki samej mechaniki strony/api.
komentarz 4 dni temu przez dxr Użytkownik (700 p.)

Ehh... trochę do siebie popiszę to nic mi się nie stanie :)

Poprawiłem frontend. Może to nie cud, ale przynajmniej nie rani oczu i jest responsywny. W backendzie zasadniczo nic nie zmieniłem, oprócz nowej ścieżki.

Teraz będę pracować nad backendem i powiększę bazę o nowe postacie.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 55 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Python, Django przez Dawid89 Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 10 września 2017 w Nasze projekty przez savespace Nowicjusz (150 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

60,253 zapytań

105,938 odpowiedzi

220,099 komentarzy

32,461 pasjonatów

Przeglądających: 327
Pasjonatów: 17 Gości: 310

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...