• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mogę dostać pracę jako programista?

–1 głos
182 wizyt
pytanie zadane 7 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Brazydas Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Chcę się przebranżowić na programistę Java Back-end, nie mam jednak skończonych studiów w tym kierunku.

Miałbym zrobiony 2 miesięczny bootcamp.

Poznałbym Java, JS, JQuery, Hibernate, Spring, REST.

Znam podstawy HTML i CSS, Angielski A1, 32 lata.

Czy po tym kursie miałbym realne szanse na pracę jako programista Java czy nie ma to sensu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 lutego przez Tomek Sochacki Mędrzec (157,770 p.)
odpusc sobie ten kurs, nie nauczysz sie w dwa miesiące js oraz javy ze springiem, totalna bzdura, co za firma wciska taki kit? najlepiej daruj sobie bootcampy i po prostu sam zacznij sie uczyc javy po 2-3 h dziennie ibza pół roku myślę, że mógłbyś szukać pracy jako junior
+1 głos
odpowiedź 7 lutego przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (17,880 p.)
Myślę, że to zależy ile byś wyniósł z tego bootcampu.

Angielski A1 to trochę malo, sensowny poziom to co najmniej B1-B2. Najważniejsze jest najczęściej, żebyś bezproblemowo umiał czytać dokumentację techniczną.
+1 głos
odpowiedź 7 lutego przez lapa19904 Gaduła (4,310 p.)
Troll? Kto robi bootcamp 2 miesięczny z zestawem  'Java, JS, JQuery, Hibernate, Spring, REST'?
komentarz 7 lutego przez Brazydas Nowicjusz (120 p.)
2
komentarz 7 lutego przez Tomek Sochacki Mędrzec (157,770 p.)
jak bym był ostrożny z bootcampami... miałem okazję współpracować z paroma osobami typowo po krótkich bootcampach i niestety ale praktycznie wszyscy umieli przede wszystkim tylko przepisywać kod. Ba, niektórzy nawet nie potrafili wyszukać sobie informacji w dokumentacji Angular, mimo, że Angular i vanillaJS były na kursie... żałosne... a ich gadka w stylu "bo tego nie było na kursie" to mnie po prostu do szału doprowadzała :(

Po za tym z kilku niezależnych źródeł słyszałem, że gro wykładowców na tych bootcampach to nauczyciele z techników itp. czyli ludzie, którzy najczęściej (wg mnie 99%) nie mają żadnego praktycznego doświadczenia w tworzeniu aplikacji (chociaż z 2-3 lata jak normalny, komercyjny programista), więc uczą typowo podręcznikowo...

Także naprawdę, poświęć lepiej czas na samodzielną naukę, kup sobie z 2-3 książki, ewentualnie jakieś pojedyncze kursiki na udemy itp. Zapłacisz z 200zł i naprawdę w domu sam się nauczysz więcej.

Przede wszystkim ucz się robiąc jakieś nieco większe apki.. zatniesz się np. na systemie logowania, no to 3-4 dni googlaj i szukaj jak to zrobić, potem kolejne zacinki itd. i tak się nauczysz, a nie jak ktoś każe Ci tylko przepisać z tablicy.

Podobne pytania

+2 głosów
6 odpowiedzi 11,407 wizyt
+10 głosów
1 odpowiedź 8,391 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 372 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

60,170 zapytań

105,836 odpowiedzi

219,759 komentarzy

32,397 pasjonatów

Przeglądających: 163
Pasjonatów: 1 Gości: 162

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...