• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problemy z zleceniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
zamknięte 13 lutego 2019 przez MrxCI
Witam, podjelem sie zlecenia ktore polegalo na zmianie domeny, hostingu i malej edycji strony.

Mialo byc to zlecenie na kilka dni a ciagnie sie juz 3 miesiac.

 

Nie bylo spisanej zadnej umowy, przerabiana strona byla zamowiona w jakims biurze zajmujacym tworzeniem sie, dokonalem zmian ze wzgledu na to osoba posiadajaca ja musi miec do niej prawa skoro zleca mi jej zrobienie, miala byc na moim hostingu itd. Po wszystkim po miechu dostalem i informacje ze wlasciciel chce domene na osobnym hostingu, poprosilem o zrobienie dwoch kont pod domene i hosting, na nie przeniosłem wszystko i oplacilem, tym razem juz ze swoich zeby miec juz tylko to z glowy, na kontach nowych stworzonych przez wlasciciela podal on dane swojej firmy itd. Ja je oplacilem przelewem bankowym konta, dzisiaj dostalem info z problemem ze przyszla mu oplacona faktura na jego dane ktorej nie placil, co dalej nie wiem, jakie wyjscie proponujecie z tej sytuacji?
komentarz zamknięcia: Thats all

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 lutego 2019 przez Benek Szeryf (90,790 p.)
wybrane 13 lutego 2019 przez MrxCI
 
Najlepsza
No chyba pierwsze co, to wypadałoby poinformować, że zapłaciłeś w jego imieniu. Czy umawialiście się na taki układ, czy zrobiłeś samowolkę i on o tym nie wie? Generalnie wystawianie faktur bez wiedzy podmiotu jest niezgodne z prawem. Jeśli przelew robiłeś ze swojego konta, to pewnie masz potwierdzenie/fakturę Ty, a on nie. Stąd jego zdziwienie.

Wygląda na to, że popełniłeś błąd. Przede wszystkim umowy zawiera się pisemnie, chociaż słowne podobno też mają moc prawną. Trochę chaotycznie piszesz i nie wiadomo dokładnie, jaki jest stan faktyczny. Poza tym lepiej byłoby napisać na forum prawnym.
–1 głos
odpowiedź 12 lutego 2019 przez Jan Cichocki Dyskutant (7,620 p.)
1. Zamiast sie ciesyzc to stwarza problemy

2. Szybciej musisz identyfikować potencjanych problematycnych klinetów i nie rpawować dla nich

3. Jak kuz zapłacona to on nadal stwarza problemy - bo ksiegowa powianna bez problemu to załatwić

4. Ew. problem mam z odsykaniem bo pewnie nie chce nawet oddać
1
komentarz 12 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

ciesyzc

 potencjanych

 problematycnych

klinetów 

rpawować 

 kuz

 powianna 

odsykaniem 

Do tego część brzmi kompletnie nielogicznie, w 4. kto ma problem? Z kontekstu wynika że Ty bo "mam", ale wtedy kto nie chce czego oddać jak nic nie wyjaśniłeś? Może pytający ma problem, ale wtedy czemu "mam"?

Ja rozumiem pojedyncze błędy w wypowiedzi, może pośpiech, potoczną mowę czy brak polskich znaków, ale to już jest po prostu brak szacunku dla drugiej strony i nie da się tego czytać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 342 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 638 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w HTML i CSS przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 27 października 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez ferdynand Obywatel (1,250 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...