• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wzory umów wdrożeniowych

0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 6 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Tenprawnik Nowicjusz (160 p.)
Cześć, zastanawiam się nad otwarciem portalu z wzorami umów IT do pobrania za opłatą. Jestem prawnikem z ponad 9 letnim doświadczejiem w branży IT. Powiedzcie czy bylibyście zainteresowani tego typu produktem Nie żaden badziew tylko porządne umowy dlz nowych firm piszących i sprzedajacych swoje oprogramowanie.Jak sądzicie? Możecie mi coś poradzić?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lutego przez Arkadiusz Waluk Ekspert (239,180 p.)
To byłyby same gotowe umowy? Ja żadnej firmy nie mam i niczego nie sprzedaję, ale wydaje mi się, że częściej pojawiają się wątpliwości i konieczność konsultacji. Po prostu nie znam się na prawie, więc gdybym coś robił, to potrzebowałbym ewentualnie wzoru, ale przede wszystkim porady. Sam gotowiec w którym nie do końca wiedziałbym co wpisać i czy pasuje do mojej sytuacji mało by mi dał.
+1 głos
odpowiedź 7 lutego przez Tomek Sochacki Mędrzec (157,770 p.)
wydaje się spoko, sam nie raz siedzialem pol dnia jak nie lepiej analizujac różne umowy i w sumie gdybym miał zaufana firme która może pomóc to chętnie bym skorzystał.

Ale wydaje mi się, że nie tyle portal z gotowcami co bardziej doradztwo i np. pomoc w stworzeniu indywidualnej umowy.

Miałem okazję parę razy korzystać juz z porad prawnych ale niestety nie zawsze byłem zadowolony... najgorsze to wg mnie mowienie klientowi na spotkaniu sorry ale ja się w sumie na tym temacie nie znam, robię raczej inne sprawy itp... żenada ale niestety zdarza sie. I nie chodzi juz o te 100 czy 200zl za porade, bo zwykle tyle biora, ale po prostu o zmarnowany czas...

Także może zajmij sie właśnie takimi poradami dedykowanymi dla IT?

ale na tym forum wątpię byś znalazł chetnych do dyskusji... tu mam ostatnio wrazenie ze 90% ludzi to wiek 15-17 i jedyne zmartwienia to co jak z kartkowki dostane dwóje... to forum stacza się w dół...
2
komentarz 7 lutego przez Arkadiusz Waluk Ekspert (239,180 p.)

tu mam ostatnio wrazenie ze 90% ludzi to wiek 15-17 i jedyne zmartwienia to co jak z kartkowki dostane dwóje... to forum stacza się w dół...

Wybacz, ale wg mnie wiek to nic nowego. Od zawsze byliśmy forum z niską średnią wieku z racji oczywistego wiązania z kanałem YT i trafiania tu ludzi z kanału, na którym są jednak prezentowane głównie podstawy. Co do rzekomego staczania się w dół też bym się nie zgodził. Od zawsze głupie posty były i będą, kwestia tylko w jakiej liczbie. 

A co do wypowiedzi w temacie umów się zgadzam :)

0 głosów
odpowiedź 7 lutego przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (17,880 p.)

Myślę, że na tym forum nie znajdzie się jakoś dużo chętnych osób.

Radziłbym poszukać w innych miejscach / na innych forach. Na przykład na facebookowych grupach typu:

• sekcja IT (grupa mniej związana z oprogramowaniem, ale wciąż IT)
  • turingawka (znajdzie się tam sporo programistów)

ewentualnie

komentarz 7 lutego przez Tenprawnik Nowicjusz (160 p.)
Dziękuje za podpowiedź. Może źle się wyraziłam. Bardziej chodziło mi o taka analizę rynku. Czy wogóle ma sens taki mój pomysł? Czy mlodzi programisci stratujacy ze swoim pomyslem chcieliby skorzystac z takiej pomocy?
0 głosów
odpowiedź 7 lutego przez Tenprawnik Nowicjusz (160 p.)
Dziękuje Wam bardzo za wskazówki i wszystkie podpowiedzi. Wiem teraz w którym kierunku iść. Jeśli chodzi o prawników IT to faktycznie trzeba w tym siedzieć aby to pojąć. Trzeba poznać na czym polega proces projektowania softu, analizy potrzeb uzytkownika, testów no i uruchomienia, a później zadbać o gwarancję ( podobno nie istnieje soft bez żadnych błędów ;) Prawnik ktory nie zajmuje sie na codzień IT nie jest w stanie wiedzieć gdzie mogą być zagrożenia. Taķże wiem o co chodzi. Pozdrawiam Was serdecznie Gosia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2018 w C i C++ przez mrrobot2001 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 103 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez tales Nowicjusz (210 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

60,170 zapytań

105,836 odpowiedzi

219,759 komentarzy

32,397 pasjonatów

Przeglądających: 156
Pasjonatów: 1 Gości: 155

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...