• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wzory umów wdrożeniowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tenprawnik Nowicjusz (160 p.)
Cześć, zastanawiam się nad otwarciem portalu z wzorami umów IT do pobrania za opłatą. Jestem prawnikem z ponad 9 letnim doświadczejiem w branży IT. Powiedzcie czy bylibyście zainteresowani tego typu produktem Nie żaden badziew tylko porządne umowy dlz nowych firm piszących i sprzedajacych swoje oprogramowanie.Jak sądzicie? Możecie mi coś poradzić?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
To byłyby same gotowe umowy? Ja żadnej firmy nie mam i niczego nie sprzedaję, ale wydaje mi się, że częściej pojawiają się wątpliwości i konieczność konsultacji. Po prostu nie znam się na prawie, więc gdybym coś robił, to potrzebowałbym ewentualnie wzoru, ale przede wszystkim porady. Sam gotowiec w którym nie do końca wiedziałbym co wpisać i czy pasuje do mojej sytuacji mało by mi dał.
+1 głos
odpowiedź 7 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wydaje się spoko, sam nie raz siedzialem pol dnia jak nie lepiej analizujac różne umowy i w sumie gdybym miał zaufana firme która może pomóc to chętnie bym skorzystał.

Ale wydaje mi się, że nie tyle portal z gotowcami co bardziej doradztwo i np. pomoc w stworzeniu indywidualnej umowy.

Miałem okazję parę razy korzystać juz z porad prawnych ale niestety nie zawsze byłem zadowolony... najgorsze to wg mnie mowienie klientowi na spotkaniu sorry ale ja się w sumie na tym temacie nie znam, robię raczej inne sprawy itp... żenada ale niestety zdarza sie. I nie chodzi juz o te 100 czy 200zl za porade, bo zwykle tyle biora, ale po prostu o zmarnowany czas...

Także może zajmij sie właśnie takimi poradami dedykowanymi dla IT?

ale na tym forum wątpię byś znalazł chetnych do dyskusji... tu mam ostatnio wrazenie ze 90% ludzi to wiek 15-17 i jedyne zmartwienia to co jak z kartkowki dostane dwóje... to forum stacza się w dół...
2
komentarz 7 lutego 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

tu mam ostatnio wrazenie ze 90% ludzi to wiek 15-17 i jedyne zmartwienia to co jak z kartkowki dostane dwóje... to forum stacza się w dół...

Wybacz, ale wg mnie wiek to nic nowego. Od zawsze byliśmy forum z niską średnią wieku z racji oczywistego wiązania z kanałem YT i trafiania tu ludzi z kanału, na którym są jednak prezentowane głównie podstawy. Co do rzekomego staczania się w dół też bym się nie zgodził. Od zawsze głupie posty były i będą, kwestia tylko w jakiej liczbie. 

A co do wypowiedzi w temacie umów się zgadzam :)

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Myślę, że na tym forum nie znajdzie się jakoś dużo chętnych osób.

Radziłbym poszukać w innych miejscach / na innych forach. Na przykład na facebookowych grupach typu:

  • sekcja IT (grupa mniej związana z oprogramowaniem, ale wciąż IT)
  • turingawka (znajdzie się tam sporo programistów)

ewentualnie

 

komentarz 7 lutego 2019 przez Tenprawnik Nowicjusz (160 p.)
Dziękuje za podpowiedź. Może źle się wyraziłam. Bardziej chodziło mi o taka analizę rynku. Czy wogóle ma sens taki mój pomysł? Czy mlodzi programisci stratujacy ze swoim pomyslem chcieliby skorzystac z takiej pomocy?
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2019 przez Tenprawnik Nowicjusz (160 p.)
Dziękuje Wam bardzo za wskazówki i wszystkie podpowiedzi. Wiem teraz w którym kierunku iść. Jeśli chodzi o prawników IT to faktycznie trzeba w tym siedzieć aby to pojąć. Trzeba poznać na czym polega proces projektowania softu, analizy potrzeb uzytkownika, testów no i uruchomienia, a później zadbać o gwarancję ( podobno nie istnieje soft bez żadnych błędów ;) Prawnik ktory nie zajmuje sie na codzień IT nie jest w stanie wiedzieć gdzie mogą być zagrożenia. Taķże wiem o co chodzi. Pozdrawiam Was serdecznie Gosia
komentarz 11 marca 2021 przez konrad91 Nowicjusz (130 p.)

Odkopuję temat, jako new business z ograniczonym budżetem na ruchy typu obsługa kancelarii również bardzo długo szukałem takiego rozwiązania i kiedyś trafiłem na ten temat. Kilka a może i kilkanaście miesięcy temu pojawiło się coś takiego jak https://umowywit.pl/sklep/, Szczególnie przydatne przy tych małych tematach typu strona www na Wordpressie za 7 k netto, przecież nie oddam z tego do jakiejś kancelarii połowy faktury z wdrożenia. Kancelaria ma same dobre opinie, dużo ciekawych materiałów od nich docierało do mnie na linkedin czy fb. Imo warto się przyjrzeć

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2018 w C i C++ przez mrrobot2001 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 492 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w PHP przez tales Nowicjusz (210 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...