• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

prywatnosc-ja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,240 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez amigo16 Nowicjusz (140 p.)
Uszaonwanie forumowicze ! i pomocy

Krotko i zwiezle opisze moj problem , jakis czas temu pojawil sie u mnie w domu kuzyn^ w celu instalacji monitoringu chaty. Interesuje sie informatyka i lubuje sie w tym. .

zdziwilo mnie jego zachowanie po tym gdy podpial sie bezposrednio do routera kablem sieciowym do swojego komputera. .(twierdzil ze szybciej bedzie mu dygal internet itp..) smiedzialo mi to bo przeciez dobrze tutaj chodzi NET . /

Do sedna ,(katastrofa) w routerze zyxel nie zmienialem hasla administratora poniewaz wczesniej nie mialem pojecia jakie moze miec mozliwosci administrator internetu ... po jakims czasie zaczelo dziac sie najgorsze z laptopem jak nigdy dotad... dziwne komunikaty , udostepnione pliki i foldery. Moj antywirus MCAFEE wykryl w historii zabezpieczen
''Zablokowano podejrzane przychodzace polaczenie sieci : Zrodlowy adres IP178.250.216.1 (MOJ JEST INNY)
Za pomoca komputera o adresie178.250.... usilowano nawiazac polaczenie z portem UDP o numerze 53093 na tym komputerze bez zezwolenia. Zrodlowy adres ip oznacza lokalny serwer DNS..
dzieje sie to co chwile.. podobne komunikaty usiklowano nawiazac polaczenie z portem TCP o numerze 49599 bez zezwolenia...
Nie mam z tym zlodziejem kontaktu / zniknal jak puszek bez slow. dodam ze zmienilem laptopy na nowe i router tez jest juz nowy .. zmienilem w nim haslo administratora, ale i tak mam obawy ze zrobil jakis tunel i moze miec zdalny dostep DNS VPN ..
Zna sie ktos jak temu zapobiec i jakie ustawienia w nowych laptopach najlepiej ustawic ? ktore uslugi(LOKALNE) w systemie wylaczyc ? router zyxel?  dodam ze w jednym z nowych laptopow nie moge wylaczyc niektorych uslug /

POMOCY !
1
komentarz 6 lutego 2019 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi. Tak trudno napisać kilka zwięzłych i poprawnie napisanych zdań?
1
komentarz 6 lutego 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@amigo16,

jakis czas temu pojawil sie u mnie w domu kuzyn

+

 Nie mam z tym zlodziejem kontaktu / zniknal jak puszek bez slow

Skoro to Twój kuzyn, to jak nagle nie masz z nim kontaktu? A jeśli nie znasz tego człowieka, to z jakiej racji dałeś mu dostęp do routera? Ten ktoś był z jakiejś firmy, czy o tak "z ulicy"?

komentarz 7 lutego 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)

Ale tak po krótce:

zdziwilo mnie jego zachowanie po tym gdy podpial sie bezposrednio do routera kablem sieciowym do swojego komputera. .(twierdzil ze szybciej bedzie mu dygal internet itp..) smiedzialo mi to bo przeciez dobrze tutaj chodzi NET . /

Połączenie działa zdecydowanie lepiej gdy ma się połączenie przewodowe, a już w szczególności jest to dużo wygodniejsze podczas konfiguracji routera. Ale to tak nie w temacie :).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Nie korzystaj z internetu.
komentarz 7 lutego 2019 przez amigo16 Nowicjusz (140 p.)
wszystko juz w rekach mocnej grupy i spokojnie trzeba czekac :) Antywirus pokazal duzo wlaman i gdyby nie on ja i rodzina bylibysmy wciaz podgladani w necie i okradani. . //

tak to moj kuzyn i nie mam z nim kontaktu poniewaz okazal sie tepym nie dyskretnie dzialajaca hiena . Przypal jak ich malo na czole najchetniej wytatulowalbym mu 'WIRESHARK'

gdybym wiedzial wczesniej jakie korzysci moze miec czlowiek po podlaczeniu sie w router nie dawalbym dostepu wiadomo.. teraz router zmienilem i haslo administratora nie jest standardowe 1234/.. moj router jest podpiety do routera FIBER glownego. .czyli tego uziemienia . Szkoda pisac jak dzialal szkodznik bo bedzie mi wstyd :) Dowody sa kluczowe. Chce pomocy jakie ustawienia najlepiej wylaczyc w narzedzich administracyjnych / uslugi niezbedne, aby w przyszlosci nie bylo mozliwosci wbic sie na komputer ?  W routerze jest ustawione WPA2 i osobne haslo dla gosci.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Tine Użytkownik (690 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 85 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2022 w JavaScript przez Mefyra Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez KookSpook98 Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...