• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena kodu javascript - todo app

Object Storage Arubacloud
+1 głos
322 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2019 w JavaScript przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Cześć,
Stworzyłem w ramach ćwiczeń standardową już stronę todo. Zacząłem od działania strony, a nie wyglądu i na działaniu mi zależy, żeby został oceniony przez kogoś.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi odnoście szybkości, czytelności, łatwości rozbudowy kodu oraz co zrobiłem źle i jakbyście Wy to zrobili inaczej.
Z góry dzięki.

Link do kodu: https://github.com/Krzaczor/todo-list

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 6 lutego 2019 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Jak dla mnie dużo nie potrzebnego kodu. Chyba, że nie rozumiem do końca działania programu. To jest po prostu przeklikiwanie tekstu do innego statusu? Jeśli tak to można to zrobić o wiele proście, ale jak się dopiero uczysz to nie mam nic przeciw.
komentarz 6 lutego 2019 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Zrobiłem abstrakcję dla localStorage w którym są tablice rzeczy do zrobienia i zrobionych.
Zrobiłem abstrakcję dla pojedynczego zadania które się dodaje, usuwa i przenosi do listy rzeczy zrobionych i usuwa z rzeczy zrobionych.
Nie operuję czysto na localStorage tylko po sparsowaniu przenoszę zawartośc do tablic jsowych i na nich dokonuję operacje.
Zadania to nie "li.textContext" tylko typ tablicy, nazwa operacji i index zadania są zapina e w przyciskach. Nie zmieniam na surowo DOMu poprzez "li.innerHTML = """ czy nie wiadomo co jeszcze.
Starałem siię też żeby metody dawały wybór w ich wykorzystaniu i były na tyle elastyczne żeby jak wrócę po jakimś czasie i coś będę chciał zmienić to zmienię tylko w części poniżej tego długieko komentarza gdzie jest w sumie ten właściwy kod, wyżej są klasy których chce unikać zmiany.
Ufff, mam nadzieję, że to co napisałem jest chodź trochę zrozumiałe

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 468 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 303 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w Nasze projekty przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...